Be tabu: viskas, ką reikia žinoti apie moterų higieną

Moters intymių zonų higiena, tai kur kas daugiau nei tik makšties prausimas vandeniu. Nors šia tema vis dar kalbama nedrąsiai, tačiau vertėtų suprasti, kad tinkamai savimi rūpintis svarbu tiek jaunoms merginoms, tiek vyresnėms damoms. Taigi, kokie turėtų būti svarbiausi moters intymios higienos įpročiai?

 

Reguliariai prauskitės

 

Tarpvietė yra puiki terpė bakterijoms kauptis ir daugintis, todėl intymias zonas reikėtų prausti šiltu, švariu vandeniu bent vieną – du kartus per dieną, o menstruacijų metu net ir dažniau.

 

Plaudamos makštį, leiskite vandeniui tekėti lengvai, venkite stiprios, tiesioginės srovės. Be to, plaunama turėtų būti tik makšties išorė, o ne vidus. Po dušo nusišluostykite minkštu, natūralaus pluošto rankšluosčiu.

 

Įsigykite saugų kasdienį intymios zonos prausiklį

 

Turbūt pastebėjote, kad nemaža dalis intymios higienos prausiklių yra praturtinti įvairiais kvėpikliais, o ir sudedamosios dalys ne pačios saugiausios – sausinantis alkoholis, sulfatai ir parabenai. Makšties gleivinė yra itin jautri ir lengvai pažeidžiama, tai rūgšti terpė, kuri turėtų būti prižiūrima atitinkamomis priemonėmis.

 

Įsigydami intymios higienos prausiklį, atkreipkite dėmesį į jo sudėtį, venkite dirginančių medžiagų ir ieškokite naudingų ingredientų, pavyzdžiui, pieno rūgšties, alavijo ar raminančių ramunėlių ekstrakto.

 

Teisingai šluostykite intymias zonas

 

Pasinaudoję tualetu ar po dušo, vadovaukitės nykščio taisykle  – intymias zonas šluostykite iš priekio į galą. Tai padės išvengti šlapimo takų infekcijų, nes bakterijos nuo išangės srities nepateks į makštį.

 

Žinoma, taip pat nepamirškite kiekvieną kartą prieš ir po naudojimosi tualetu nusiplauti rankų, kad pavojingi mikrobai nepatektų ant jautrių vietų.

 

Natūralių pluoštų apatinis trikotažas

 

Nors nėriniuoti, poliesterio apatiniai iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip viliojantis pasirinkimas, vis dėlto derėtų tokio apatinio trikotažo vengti. Geriau rinktis intymias zonas gerai dengiančias, natūralių pluoštų, tokių kaip, bambukas ar medvilnė, kelnaites. Natūralūs pluoštai gerai „kvėpuoja“ – išgarina susikaupusį prakaitą ir besikaupiančią drėgmę, todėl užkertamas kelias blogo kvapo ir blogųjų bakterijų atsiradimui.

 

Menstruacijų metu

 

Kiekviena moteris per mėnesines nori jaustis švari ir gaivi, o svarbiausia – išvengti nemalonių kvapų atsiradimo. Pasak specialistų, higieniniai įklotai turėtų būti keičiami kas 4-6 valandas. Be to, geriausia susilaikyti nuo bet kokių kvapnių  įklotų, nes jie didina uždegiminių bėrimų ir grybelinių infekcijų riziką.

 

 

» Rašyti komentarą