Dažniausios persileidimo priežastys

Anot statistikos, 15–20 % visų nėštumų baigiasi persileidimu – dažniausiai tai nutinka tada, kai moterys dar nė nenumano, kad laukiasi. Žinoma, toms, kurios su džiaugsmu ruošiasi vaiko atėjimui į šį pasaulį, persileidimas yra be galo skaudus. Kaip tokiu atveju moterį paguosti? Turbūt skausmą sumažintų tik kitas nėštumas.

Visoms toms, kurios jau patyrė šią nelaimę, taip pat toms, kurios dar tik ketina pastoti, reikėtų žinoti dažniausias jos priežastis, kad ateityje nieko panašaus nenutiktų.

Pakalbėsime apie persileidimus iki 12 savaitės, nes dauguma jų įvyksta būtent šiuo metu.

Genetiniai vaisiaus nuokrypiai

Apie 75 % persileidimų įvyksta dėl šios priežasties. Paprastai šie genetiniai defektai nėra paveldimi, o tik mutacijų rezultatas. Joms įtaką daro neigiami išoriniai faktoriai: radiacija, profesinė rizika, virusai ir kt. Jaunos moters organizmas tarytum vykdo „natūraliąją atranką“ ir atsikrato silpno, negyvybingo palikuonio. Vyresnio amžiaus moterims persileidimo tikimybė mažesnė, tačiau didesnė apsigimimų rizika, nes šis apsauginis mechanizmas po truputį išsiderina. Išvengti persileidimo šiuo atveju beveik neįmanoma, galima nebent prieš nėštumą sumažinti genetinių anomalijų atsiradimo riziką, labai saugotis nuo mutageninių veiksnių įtakos. Vis dėlto mūsų aplinkos sąlygomis matacijos tikimybė vis tiek išlieka, todėl persileidimas gali būti vertinamas ir kaip šioks toks privalumas.

Hormoniniai sutrikimai

Sutrikus hormonų pusiausvyrai moters organizme taip pat gali įvykti persileidimas. Dažniausiai taip nutinka dėl nėščiosioms itin svarbaus hormono progesterono trūkumo. Jeigu ši problema pastebima laiku, vaisių dar galima išgelbėti – moteris tiesiog turi gerti specialius papildus. Vyriškųjų hormonų perteklius taip pat vaisiaus gyvenimo trukmės nepailgina, jie dažnai laikomi pakartotinių persileidimų priežastimi. Antinksčių ir skydliaukės gaminami hormonai irgi daro įtaką vaisiaus formavimuisi ir vystymuisi, todėl jų funkciniai sutrikimai gali turėti nepageidaujamų pasekmių.

Imunologinės priežastys

Tai susiję su Rh- ir Rh+ konfliktu: jeigu embrionas iš tėvo paveldi teigiamą rezusą, o motinos organizmas turi neigiamą, šis atmeta „svetimus“ embriono audinius. Nėščiosioms tenka profilaktiškai gerti progesterono turinčius preparatus.

Lytiniu keliu plintančios infekcijos

Trichomoniazė, toksoplazmozė, sifilis, chlamidiozė, citomegalo ir herpeso virusų sukeltos infekcijos neretai tampa persileidimo priežastimi.

Patologinės bakterijos ir virusai užkrečia vaisių, pažeidžia vaisiaus dangalus, dėl to įvyksta persileidimas. Išsigydyti šias ligas reikėtų dar prieš nėštumą.

Vidaus organų infekcijos ir uždegimai

Persileidimą gali sukelti bet kuri intoksikacija ir aukšta temperatūra pasireiškianti liga. Tokio sąrašo viršuje būtų raudonukė, gripas, hepatito virusas. Net ir angina gali būti mirtinai pavojinga 4–10 savaičių vaisiui, ką jau kalbėti apie pneumoniją, pielonefritą ar trūkusį apendicitą... Jei ketinate pastoti, reikėtų prieš tai nuodugniai išsitirti ir pasigydyti lėtines ligas.

Abortai

Abortas – ne tik medicininė manipuliacija. Tai didžiulis stresas moters organizmui, galintis sukelti kiaušidžių ir antinksčių disfunkciją, lytinių organų uždegimą, tapti nevaisingumo arba persileidimo priežastimi.

Žolės ir vaistiniai preparatai

Per pirmąjį trimestrą rekomenduojama vengti bet kokių vaistų, nes šie gali sukelti vaisiaus apsigimimą arba paskatinti persileidimą. Atsargiai vartoti ir vaistinius augalus: petražoles, jonažoles, dilgėles ir kai kuriuos kitus.

Stresas

Stiprus išgąstis arba netikėta kančia, nuoskauda arba per didelis ilgalaikis psichologinis krūvis kelia pavojų vaiko gyvybei. Jeigu negalite pakeisti šių aplinkybių, apsvarstykite su gydytoju galimybę gerti raminamuosius (bent jau valerijoną).

Žalingas gyvenimo būdas

Nereikia nė sakyti, kad alkoholis, tabakas, besaikis kavos vartojimas, nevisavertė ir netaisyklinga mityba kenkia ne tik motinai, bet ir vaikui. Visa tai padidina persileidimo riziką. Gyvenimo būdą pakoreguoti reikėtų dar prieš nėštumą.

Kritimai, sunkumų kilnojimas ir lytinis aktas

Šios priežastys retai kada sukelia persileidimą. Jo priežastimi tampa kai kurie anksčiau įvardinti dalykai. Jeigu moters organizmas sveikas, o vaiko genetinė problema normali, lengvas kritimas arba šiek tiek padidėjęs fizinis krūvis įtakos persileidimui greičiausiai neturės.

Persileidimo požymiai

Jeigu prasidėjo skausmai pilvo apačioje arba strėnose (ypač spazminiai), jeigu atsiranda kraujingų išskyrų arba ima tekėti kraujas, kvieskite greitąją. Vaisių dar galima išgelbėti, tačiau svarbi kiekviena minutė.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Neringa
2014-09-30 23:07
Man asmeniškai nei pilvo apačios maudė, nei strėnų skaudėjo.Ryte pradėjo teplioti, o po pietų pradėjau kraujuoti.
EEE
2014-02-05 09:44
dar nepaminejo l svarbus dalykas itakojantis persileidima- PERTIRSTAS KRAUJAS ! VA!
tomas
2014-01-20 15:21
ar gali buti persileidimas kai vaisius viena diena buna sveikas o jau po poros dienu mirsta ir kokia tam duoda itaka?
Mp3plus.eu
2012-06-05 00:21
Free music download. http/Mp3plus.eu
indrė
2012-04-15 09:29
negi net seksas turi įtakos?