Sloga – toli gražu ne paprastas ir nekaltutis negalavimas, ypač tais atvejais, kai jis pasireiškia mažiems vaikams. Daugelis tėvų puola į paniką ir nežino, ko griebtis, jeigu mažylis ima traukti nosimi. Kovoti su šiuo simptomu reikia mokėti, o mes papasakosime, kaip tai padaryti.
Dažniausiai slogą sukelia įvairios virusinės ligos. Visų pirma, organizmas taip stengiasi pašalinti infekciją per nosį, kad ji nenusileistų giliau – į gerklę ir plaučius, o antra – nosies gleivinė išskiria gleives, kuriose yra labai daug medžiagų, neutralizuojančių virusų poveikį.
Pagrindinė tėvų užduotis – neleisti, kad išsausėtų nosies gleivinė
Ką daryti, kad neišsausėtų nosies gleivinė? Visų pirma, būtina pasirūpinti, kad oras būtų ne per sausas, kad jame netrūktų drėgmės. Jeigu gleivinė išdžiūsta, nieko gero iš to nebus – savaime suprantama, vaikas pradės kvėpuoti burna, todėl pradės sausėti ir plaučių gleivinė, užsikimš bronchai – o tai ir yra viena iš pagrindinių plaučių uždegimo (pneumonijos) priežasčių.
Tiesa ta, kad jeigu namuose 22 laipsniai šilumos, gleivės džiūsta labai grietai. Teisingas išvadas pasidaryti nesunku.
Padėti vaikui galima, jeigu įlašinsite į nosies landą lašų, skystinančių gleives. Vienas iš efektyviausių, be to, visiems prieinamas (ir visiškai saugus) variantas – fiziologinis tirpalas. Jo galima įsigyti bet kurioje vaistinėje. Tai paprasčiausias vanduo su trupučiu druskos. Perdozuoti šios priemonės neįmanoma, todėl galite jos lašinti po 3–4 lašus į kiekvieną šnervę nors ir kas pusvalandį. Galite įsigyti aliejinių skysčių, kurie pasižymi silpnu dezinfekuojamuoju poveikiu ir padengia nosies gleivinę plona plėvele, užkertančia kelią jos išsausėjimui.
Vaikų gydytojai gali rekomenduoti vartoti aliejinius vitaminų A ir E tirpalus (tokoferolį ir retinolį), tačiau jie vartojami jau ne taip, kaip fizologinis tirpalas. Lašinti jų galima ne daugiau kaip po 1–2 lašus kas 2 valandas. Beje, galite derinti abi priemones – druskos tirpalą ir vitaminus. Dar kartą pabrėšime, kad per sausas kambario oras labai greitai išdžiovina ir nosies gleivinę, o tai reiškia, kad gydyti slogą vien preparatais, nepašalinant sausumo priežasties, bus labai sunku, tad būtina drėkinti ir patį orą. Daugelis tėvų daro nedovanotiną klaidą – nesekite jų pavyzdžiu ir atminkite, kad antibiotikų į nosies ertmę lašinti negalima jokiais būdais!
Liaudiški slogos gydymo metodai, kurie tinka vyresniems nei 1 metų amžiaus vaikams
Svogūnų sulčių lašai (bet ne grynų, o maišyti su aliejumi santykiu 1:5), alavijų sulčių lašai (1 lašas sulčių ir 1–3 lašai augalinio aliejaus), keptų svogūnų ir česnako antpilo inhaliacijos – visos šios priemonės gali smarkiai sudirginti krūtimi maitinamų mažylių nosies gleivinę. Tai reiškia, kad sloga nepraeis, be to, atsiras daugybė kitų problemų (pavyzdžiui, pasireikš alerginė reakcija). Dėl šios priežasties tokių priemonių imtis gali tik suaugusieji ir vyresnio amžiaus vaikais. Visada atsargiai vertinkite fitoterapiją, t. y. gydomuosius žolelių nuovirus – reikia tiksliai žinoti, kas, kokiomis dozėmis ir kada tinka. Kartais iš pažiūros nekaltutės priemonės gali pridaryti daug žalos.
Jeigu sloga tik prasideda, labai efektyvi tokia procedūra (tuo atveju, kai vaikas nėra alergiškas): patrinkite tarp delnų kelis kamparo aliejaus lašus, kol pajusite karštį. Prieš miegą (dieną arba vakare) energingai, tačiau atsargiai ir kruopščiai pamasažuokite rankomis vaiko pėdas, kaklą, pečius ir krūtinę, neliesdami spenelių srities.
Kaip kovoti su vaikų sloga?
» Rašyti komentarą
» Komentarai
2012-05-18 08:59
Mano patarimas - nekovoti. Sloga praeina savaime, tik reikia daznai pusti nosi
2012-05-18 08:59