Kuo pavojingos laikinos tatuiruotės (foto)

Daugeliui atrodo, kad laikinos tatuiruotės – graži ir nepavojinga puošmena, tačiau taip nėra. Dalinamės mažosios Madison Gulliver istorija.

Madison su šeima atostogavo Egipte. Hurgados viešbutyje ji su mama pasidarė laikinas porines tatuiruotes.

Tačiau grįžus į Angliją, mergaitei prasidėjo stipri alerginė reakcija, ir ranką nusėjo pūslės.

Juoduose chna dažuose yra daug parafenilendiamino – labai toksiškos medžiagos. Nors jos galima rasti daugelyje produktų (pavyzdžiui, apsauginiuose kremuose nuo saulės ir plaukų dažuose), juose parafenilendiamino  koncentracija yra daug mažesnė.

Martinas pasakojo, kad  atostogavo su 43 metų žmona Silvija, 9 metų sūnumi Sebastianu ir 7 metukų dukryte Madison.


Dvi atostogų dienas Silvijai teko praleisti ligoninėje dėl prasidėjusio tulžies pūslės uždegimo. Grįžtant iš ligoninės jos vyras Martinas leido vaikams pasidaryti laikinas tatuiruotes chna dažais – tai turėjo būti paskatinimas už gerą elgesį.

Sebastianas tuojau pat pajuto deginimą, todėl jo tatuiruotė buvo iš karto nuplauta. Madison ėmė skųstis tik grįžusi į Angliją.

„Mes ant tatuiruotės matėme kelias žaizdeles, tačiau paraudimų aplink nebuvo. Kitą rytą ranka ėmė stipriai niežėti, o nuplovus tatuiruotę išryškėjo raudonas piešinys,“ – pasakojo Martinas.

„Jos ranką nusėjo pūslės, todėl mes nutarėme paskaitinėti internete apie tatuiruotes juodais chna dažais, ir tik tada supratome, kokios jos pavojingos,“ – prideda Martinas.

Gydytojai mergaitei išrašė steroidinių kremų ir tepalų, tačiau pagerėjimo nebuvo – milžiniškos pūslės augo ir toliau.

Galiausiai Madison paguldė į ligoninę, kur jai atliko operaciją. Tvarstį mergaitei teks nešioti mažiausiai 6 mėnesius, o randai liks visam gyvenimui.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
aaa
2018-07-30 15:40
Nereikia gąsdintis. Tik kai kuriuose (tikrai ne visuose) chna dažuose yra PPD, kuris ir sukelia alergines reakcijas. Aš pati naudoju juodus chna dažus be PPD, kurie nei karto niekam nėra sukėlę jokios alerginės reakcijos. Todėl reikėtų pirmiausiai pasidomėti, kokius dažus naudoja, paprašyti parodyti dažų aprašymą. Jeigu nėra galimybės įsitikinti dažų sudėtimi, geriau nerizikuoti.
nedas
2018-05-21 21:56
baisu
simona
2018-05-21 13:07
baisus