Vaiko raidos klinika plečia paslaugų asortimentą: kviečia išbandyti naujienas

Vaiko raidos klinika – ne pelno siekianti viešoji įstaiga teikianti tikslines paslaugas vaikams, kuriant saugią, jaukią ir padedančią stiprėti aplinką bei paslaugas koncentruotas į kiekvieną vaiką individualiai. Nepaprastai džiaugiamės, kad pradedame bendradarbiavimą su ligonių kasomis ir startuojame su plačiu ankstyvosios reabilitacijos priemonių paketu, kad padėtume vaikams dar veiksmingiau!

 

Ankstyvoji reabilitacija jau ir Vaiko raidos Klinikoje!

 

Ankstyvosios reabilitacijos paslaugos yra skirtos vaikams iki 7 metų. Priklausomai nuo raidos sutrikimo sunkumo (diagnozės), skiriama 20 arba 40 paslaugų kompleksų per metus. Norint užsiregistruoti šiai paslaugai yra reikalingas siuntimas, kurį išrašo šeimos gydytojas - neurologui (siuntimo forma Nr. 027/a). Užsiregistruoti galite: https://www.vaikoraidosklinika.lt/intensyvi-vaiku-terapija

 

Vaiko raidos klinikos specialistai teikia ne vieną pasaulyje plačiai naudojamą sveikatinimo terapiją. Viena iš jų – kineziterapijos ir ergoterapijos užsiėmimuose plačiai naudojami specialūs kostiumai, kuriuos galėsite išbandyti ankstyvosios reabilitacijos užsiėmimų metu. Apie kostiumo terapiją plačiau papasakos viena iš Vaiko raidos klinikos įkūrėjų, kineziterapeutė Agnė Juodytė.

 

Kostiumas – kas tai?

 

„Džiaugiamės, kad esame vieni iš pirmųjų Lietuvoje, pradėję taikyti kostiumo terapiją. Ši terapija taikoma kineziterapijoje ir ergoterapijoje. Kostiumą sudaro orą praleidžianti, minkšta, dinaminė, proprioceptinė ortotika. Jį sudaro liemenė, šortai, kelių pagalvėlės, batų priedai ir kepuraitė, kurios yra visiškai sujungtos elastingomis gumomis. Kostiumas išlygina kūną kuo arčiau įprastos laikysenos.“ – pasakoje Agnė.

 

Taisyklingos laikysenos svarba

 

Agnė pasakoja apie taisyklingos laikysenos svarbą: „Taisyklingos laikysenos derinimo atkūrimas vaidina svarbų vaidmenį normalizuojant raumenų tonusą, jutimo ir vestibuliarinę funkciją. Pagrindinis jo tikslas yra pagerinti ir pakeisti sąnarių, raiščių, raumenų spaudimą, sumažinti paciento patologinius refleksus, atstatyti tinkamus judėjimo modelius ir apkrauti visą kūną svoriu. Visa tai normalizuoja vestibiuliarinę sistemą.“

 

Vestibiuliarinė sistema

 

Vestibiuliarinė sistema - labai svarbus centras. Jis apdoroja, integruoja ir siunčia atgal visą informaciją, gaunamą iš raumenų, sąnarių, sausgyslių ir kt. Tai daro įtaką raumenų tonusui, pusiausvyrai ir kūno padėčiai erdvėje, yra pertvarkoma centrinė nervinė sistema, atliekama dinaminė korekcija, stimuliuojami jutimai, gerinama pusiausvyra ir koordinacija, gerinamas kūno ir erdvės suvokimas. Taip pat yra gerinama smulkioji ir stambioji motorika, palaikomi silpni raumenys, pagerinama kalbos funkcija per galvos kontrolę ir judesius. Neveltui kineziterapija, naudojant kostiumą, yra taip pamėgta mūsų klinikos pacientų!

 

Taigi kviečiame registruotis ankstyvosios reabilitacijos paslaugoms arba kostiumo terapijai Vaiko raidos klinikoje. Kartu mes galime padėti vaikams!

» Rašyti komentarą