Vasarą renkamos vaistažolės – ir grožiui, ir sveikatai

Vasara – puikus metas pastiprinti organizmą. Aplinkui žydinčios vaistažolės tinka tiek šiltuoju sezonu sveikatos gerinimui ar negalavimų gydymui, tiek ruošiant atsargas žiemai. Žolininkė Danutė Kunčienė įvardina naudingiausius vasarą žydinčius vaistinius augalus, galinčius suteikti stulbinančios naudos.
 
„Išties, vaistažolių vasarą yra be galo daug, tačiau išskirsiu pagrindines, kurias išties kiekvienam būtina turėti savo vaistinėlėje. Paprastoji rykštenė, rasakila, trikertė žvaginė, jonažolė, lipikas, kiaulpienės – tai augalai, su kuriais kiekvienam, kas rūpinasi savo sveikata, vertėtų padraugauti“, – sako Danutė Kunčienė.
 
Moterų problemoms ir emociniams išgyvenimams
 
Žolininkė pasakoja, jog viena iš naudingiausių vaistažolių yra rasakila, kuri ypatingai naudinga moterims klimakteriniu periodu, kada kamuoja menstruaciniai sutrikimai ar skausmas apatinėje pilvo dalyje. Taip pat rasakila vertinga nėštumo laikotarpiu, kadangi stiprina gimdos raiščius, padeda stiprėti vaisiui bei rekomenduotina vartoti, jei gresia persileidimas. Tokiu atveju, pasak pašnekovės, nuo trečio nėštumo mėnesio patariama gerti lengvą rasakilų arbatą ir taip stiprinti organizmą.
 
„Paprastoji rykštenė – dar vienas gamtos dovanojamas vaistas, kuris naudojamas inkstų uždegimui ar žarnyno vidinio kraujavimo gydymui. Taip pat šis augalas puikiai tinka kovojantiems su sunkiais emociniais išgyvenimais, kadangi paprastoji rykštenė itin veikia žmogaus jausmus. Taigi, prisiminkite, jei jaučiatės kamuojami dvasinių sunkumų, būtinai gerkite rykštenės arbatą“, – rekomenduoja žolininkė.
 
Augalas nuo 99 ligų
 

Trikertė žvaginė – ją galima rasti beveik visur, net daržuose. Pašnekovė pasakoja, kad vaistažolė ypatingai naudinga moterims, kada žindymo laikotarpiu tinsta krūtys. Tokiu atveju vaistažoles pakanka pagarinti ir pasidaryti iš jų kompresą. Be to, tai yra ir kraujospūdį reguliuojantis augalas, tinkantis tiek nuo aukšto, tiek nuo žemo kraujospūdžio.
 
„Kita vaistažolė, kuri, kaip sakoma, padeda nuo 99 ligų – jonažolė. Ją galima vartoti įvairiausiais būdais, pavyzdžiui, arbata, tepaliukai, aliejai ar kaip tik sugalvosite. Tik prisiminkite, kad jonažolių nepatariama naudoti saulėtą dieną, kadangi jos didina jautrumą ultravioletiniams spinduliams.
 
Šį vaistinį augalą ypatingai reikia vartoti žmonėms, kurie nuolat liūdintys ir stingantys gerosios energijos. Be to, jonažolės itin gerai tiems, kas neramiai miega. Galite net pasidaryti jonažolių vonią, pamirkyti kojas ir miegas taps kur kas ramesnis. Taip pat jonažoles rekomenduojama vartoti tiems, kurie kenčia nuo depresijos ar isterijos priepuolių“, – kalba Danutė Kunčienė.
 
Vaistažolių karalienė
 
Lipikas – vaistažolė, turinti daug įvairių rūšių, tačiau pasižyminti panašiomis vaistinėmis savybėmis. Lipikas rekomenduojamas nuo epilepsijos, isterijos, šlapimo pūslės ligų, taip pat inkstų akmenų. Gerklės skalavimas lipikų arbata padeda gydyti skydliaukės sutrikimus bei gerinti balso stygas.
 
„Dar vienas vaistinis augalas, kurį puikiai žinote kiekvienas, tai kiaulpienė – vaistažolių karalienė, kurios naudingi tiek lapai, tiek šaknys. Jos skystina, švarina mūsų kraują, stipriną bendrą mūsų organizmo sveikatą ir ne veltui liaudies medicinoje kiaulpienės yra taip vertinamos.
 
Nebūtina daryti kažkokių pienių vynų ar sirupų, pakanka pasidžiovinti kiaulpienės lapų, šaknelių ir tiesiog naudoti. Taip pat norint turėti gražią odą patarčiau veidą prausti su kiaulpienių lapų arbata. Tai puiki grožio procedūra moterims. Be to, su kiaulpienėmis ypač turėtų padraugauti tie, kuriuos kamuoja odos išbėrimai ar dėmės“, – pataria žolininkė.

» Rašyti komentarą