Trumpai apie kai kuriuos augalinius aliejus

Augaliniai aliejai, kitaip nei gyvulinės kilmės rieblai, turi daug organizmo lengvai įsisavinamų polinesočiųjų riebalų rūgščių, jie nenusėda ant kraujagyslių sienelių. Suaugusiam žmogui kasdien rekomenduojama suvartoti po 15 gramų saulėgrąžų arba linų sėmenų aliejaus. O ar žinote, kokiomis kitomis naudingomis savybėmis pasižymi šie produktai?

Saulėgrąžų aliejus. Jo rasite kiekvienuose save gerbiančios šeimininkės namuose. Šis aliejus puikiai tinka tiek pagardinti silkutę, tiek daržovių salotoms ar raugintiems kopūstams. Nerafinuotame saulėgrąžų aliejuje naudingųjų medžiagų yra daug daugiau. Gali būti šiek tiek nuosėdų. Laikyti šį produktą reikėtų tamsiame butelyje, kadangi vitaminas E šviesos nemėgsta.

Kukurūzų aliejus. Sudėtimi panašus į saulėgrąžų aliejų. Parduodamas tik rafinuotas – išvalytas aliejus gali stovėti ilgiau.


Linų sėmenų aliejus. Jame yra vitamino F, padedančio išsaugoti natūralų nagų, plaukų ir odos grožį. Naudingas širdies ir kraujagyslių ligų bei aterosklerozės profilaktikai. Tai nepakeičiama priemonė užkietėjus viduriams. Kepimui netinka, prieš naudojimą šildyti nereikia, o saugoti patartina ne ilgiau kaip 2–3 mėnesius nuo pagaminimo datos tamsiame butelyje nuo šviesos apsaugotoje vietoje.

Alyvuogių aliejus. Išgaunamas šaltojo spaudimo būdu, naikina ant kraujagyslių sienelių esančias aterosklerozines plokšteles. Tikras alyvuogių aliejus temperatūroje nuo 0 iki 6 laipsnių šilumos kietėja ir tampa nepermatomas. Jeigu norite įsitikinti, kad pirkinys tikrai kokybiškas, užtenka jį kuriam laikui palikti šaldytuve.

Garstyčių aliejus. Naikina žalingus mikroorganizmus ir gana ilgai negenda.

Žemės riešutų, sezamų ir rapsų aliejai. Jie ne tokie naudingi, kaip minėtieji anksčiau, kadangi juose mažiau polinesočiųjų riebalų rūgščių. Užsienyje jie dažniausiai naudojami gaminant konservus ir marinatus, taip pat kepimui.

» Rašyti komentarą