Maloniais orais mėgaukitės nesirgdami: dėmesio verta natūrali priemonė

@ Shutterstock

Pasirodžius saulei skubame į lauką, tačiau apsirengiame netinkamai, o tuomet jau kovojame su kylančia temperatūra, kosuliu, sloga ir kitomis bėdomis... Kaip to išvengti ir apsisaugoti natūraliais būdais?

Atsakymas, rodos, paprastas – gamta, kuri siunčia mums šias ligas, duoda būdų ir su jomis kovoti. Natūralios priemonės iš gamtos jei ir neturi kartais tokio stipraus akimirksniu įvykstančio veikimo, tačiau pasižymi dideliu organizmą tausojančiu poveikiu. Padėti gali bičių pikis, dar kitaip vadinamas propoliu.

Apsaugo nuo virusų ir bakterijų plitimo

„Virusai tampa agresyvesni ir piktesni, tam tikrais metų laikais stebime kai kurių ligų padažnėjimą – katarų, slogų, bronchitų... Turime ieškoti būdų kaip palengvinti šių ligų simptomus ar net jų išvengti.Viena iš tokių medžiagų – propolis“, – teigia gydytoja Regina Žukauskienė.

Bites auginantis veterinarijos mokslų daktaras Juozas Jokimas pasakoja, kad norėdamos apsaugoti avilį nuo infekcijų, grybelių, puvimo, rūgimo procesų, bitės kaupia propolį. Dėl konservuojančių savybių propolis neleidžia gesti bičių produktams, dygti į avilį suneštoms žiedadulkėms. Be to, bitės juo dezinfekuoja korių akutes ir taip apsisaugo nuo ligų.

Propolis yra biologiškai aktyvi medžiaga, pasižyminti antibakterinėmis ir antivirusinėmis savybėmis, kurios yra labai svarbios stiprinant imuninę sistemą ir stimuliuojant regeneracines organizmo funkcijas. Be to, propolis yra nepamainomas natūralus vaistas susirgus peršalimo ligomis, dažnai vadinamas stipriausiu gamtiniu antibiotiku, galinčiu daryti stebuklus.

Padeda įveikti peršalimą greičiau


Atlikti moksliniai tyrimai patvirtina propolio naudą peršalimo metu. Propolis mažina uždegimus, atlieka antioksidanto funkciją. „Peršalus greičiau pasveikstama, kai tarp kompleksiškai naudojamų priemonių yra ir propolio preparatų. Propolis labai veiksmingai sumažina perštėjimą, skausmą, sudrėkina kvėpavimo takus“, – apie propolio naudą pasakoja J. Jokimas.Tam tikrų augalų ekstraktai gali padėti sustiprinti apsauginę propolio funkciją. Pavyzdžiui, imbieras, erškėtuogių, mentolio ir aviečių ekstraktai gali papildyti propolio gydomąsias savybes ir taip sustiprinti atsparumą sveikatai pavojingiems mikroorganizmams. Šie augaliniai ekstraktai taip pat naudingi ir kvėpavimo takų funkcijai.

Propolis pasižymi ir imunitetą stiprinančiomis savybėmis. „Norint dar efektyviau išnaudoti propolio savybes imuniteto stiprinimui, labai tikslinga jį kombinuoti su vitaminu C“, – pataria J. Jokimas. Pasak gydytojos Reginos Žukauskienės, propolis su vitaminu C neturi sezoniškumo, jo galima vartoti visus metus pagal poreikį, ypač esant didesnei rizikai susirgti.

Lengvina alergijų simptomus

Sezoninė alergija yra uždegiminis procesas, kurį sukelia konkretus alergenas. Pastarąjį dešimtmetį atlikti mokslinai tyrimai patvirtinta antialerginę propolio funkciją. Propolis ne tik slopina uždegiminius procesus organizme, bet ir sumažina histamino kiekį, kuris yra sukėlėjas tokių alerginių simptomų, kaip „bėganti“ nosis, čiaudulys, ašarojančios akys ir kt.

„Propolio kompleksai gali sumažinti kai kuriuos sezoninės alergijos simptomus, tokius kaip gerklės perštėjimas, o vitaminas C mažina gleivinių pralaidumą, tokiu būdu veikdamas prieš alergiškai ir kartu stiprindamas imunitetą“, – teigia gydytoja R. Žukauskienė.

Kitiems bičių produktams alergiški žmonės įprastai gali vartoti propolį – tinkamai paruošti bičių pikių preparatai alergines reakcijas sukelia retai. Rekomenduojama patiems neeksperimentuoti, o propolio kompleksus įsigyti vaistinėse. Vaikams propolio kompleksus patariama vartoti nuo trejų metų.

Partnerių turinys

» Rašyti komentarą