Sveikata namuose. Ką daryti, jeigu ūžia ausyse?

Ūžimas ausyse – ne liga, o tik daugeliui iš jų būdingas simptomas. Dažniausios priežastys – per didelis kraujospūdis, galvos kraujagyslių aterosklerozė, su amžiumi susiję klausos aparato pokyčiai, infekcijos, nevisavertė mityba, anemija ir pan. Prieš gydantis bet kuria iš toliau nurodytų priemonių, būtina pasikonsultuoti su savo gydytoju ir išsitirti.

  • Svogūnai. Įdarykite svogūną kmynais ir iškepkite. Išspaustos sultys labai naudingos kovojant su ūžimu ausyse – įlašinkite po 2–3 lašus 2 kartus per dieną. Gydymą tęskite dar 2–3 dienas po to, kai ausys nebeatrodys užgultos.
  • Bulvės. Smulkiai supjaustykite žalią bulvę, įmaišykite truputėlį medaus, įdėkite į marlę ir nakčiai įsikiškite į ausis. Kartokite tol, kol pajusite pagerėjimą.
  • Burokėlių ir spanguolių sultys. Sumaišykite lygiomis dalimis ir gerkite po 50 ml 3 kartus per dieną, kol triukšmas ausyse išnyks.
  • Melisų arbata. 1 valgomąjį šaukštą žaliavos užpilkite 200 ml verdančio vandens, palikite pritraukti. Gerkite po 1/3 stiklinės 3 kartus per dieną, likus 20–30 minučių iki valgio. Turėkite omenyje, kad šios vaistažolės mažina kraujospūdį. Gerkite arbatą tol, kol pajusite palengvėjimą.
  • Burokėliai (po gripo komplikacijų – dalinio kurtumo, ūžimo ausyse). Smulkiai sutarkuokite burokėlį, 100 g šios masės sudėkite į emaliuotą puodą, įpilkite 200 ml vandens, įdėkite 1 valgomąjį šaukštą medaus, užvirinkite ir virkite uždengę dangčiu 15 minučių. Vartokite išoriškai – dėkite masę ant tampono ir palaikykite prispaudę aplink ausį. Kartokite, kol pasveiksite.
  • Kėnių žievės nuoviras (nuo triukšmo ausyse ir galvos skausmų). 1 valgomąjį šaukštą smulkintos žievės užpilkite 2 stiklinėmis verdančio vandens, įstatykite į karšto vandens vonelę ir kaitinkite 30–40 minučių. Nuovirą atvėsinkite, nukoškite, įpilkite vandens tiek, kiek trūksta iki ankstesnio kiekio, gerkite po pusę stiklinės 3–4 kartus per dieną. Jeigu galvos skausmai dažni, gydytis šiuo būdu teks ne mažiau kaip 2–3 savaites (po pertraukos kursą galima pakartoti), tačiau rezultatai bus stabilūs – galvą skaudės rečiau ir mažiau, galiausiai nemalonūs pojūčiai išnyks visai, nebesikartos.
  • Obuolių actas. 1 valgomąjį šaukštą obuolių acto sumaišykite su 1 arbatiniu šaukšteliu medaus, išgerkite per dieną su maistu (per 3 kartus).
» Rašyti komentarą
» Komentarai
Rima
2023-11-03 00:17
Ka galite pasiulinti nuo galvos skausmo vakarais ir ūžima ausise.
Rima
2023-08-17 14:51
Tai baisiausias košmaras, kurį man tenka išgyventi. Abi ausys turi pažeidimų, tik viena labiau. Ta ausimi aš negirdžiu. Negaliu normaliai miegoti, nes stipriai cypia galvoj. Nuo pervargusios psichikos, atsirado sunki depresija, kurią psichiatrai man klaidingai priskyrė šizofrenijai.
Andrius
2023-05-20 23:53
www.tinnitustreatmentreport.com
Liūsia
2023-04-14 22:42
Taip žudo, neturiu kur detis.prie ūžesio prisidėjo dar ir kiti garsai.taip 18 m .iš pradžių praeidavo dabar intensyviai.esu turėjusi kaklo traumą ir nuo šito prasidėjo.jaučiuosi visur apgailėtina. Vartoju tanakana.jokio rezultato. Trukdo užmigti. Taip pat darbe problema.varo iki depresijos.ką daryt ir kur kreiptis
Violeta
2023-04-06 21:21
Ūžia ,ypač vakare , ka daryt ? Ryte mažiau , dieną nelabai . Gal kam kas padejo?