Kaip gydytis... saulėgrąžomis?

Daugeliui atrodo, kad krimsti saulėgrąžų sėklas – arba nekalta pramoga, arba prastos manieros, jei tai daroma viešumoje. Tačiau saulėgrąžos būti ir vaistu. Žinant, kiek naudingų medžiagų yra jose, tai neturėtų stebinti.
 
Dietologai ir sveiko gyvenimo būdo šalininkai dažnai rekomenduoja saulėgrąžas įvairiausių ligų profilaktikai ir net gydymui.
 
Kasdien suvalgydami 100 g sėklų apsisaugosite nuo širdies kraujagyslių sistemos negalavimų, palengvinsite kepenų ligų simptomus.
 
Sportininkams ir dirbantiesiems sunkų fizinį darbą saulėgrąžos taip pat labai naudingos – stiprina raumenyną.
 
Persirgus sunkiomis infekcinėmis ligomis, išsigydžius traumą ar kaulo lūžį, nekepintos saulėgrąžos padeda greičiau reabilituotis, skatina audinių gijimą.
 
Saulėgrąžų aliejus pastaraisiais metais nepelnytai primirštas, nors irgi turi daugybę sveikatai naudingų savybių. Jį galima naudoti tromboflebito, skrandžio ir virškinimo trakto, plaučių ligų ir net dantų skausmo profilaktikai bei gydymui. Šis aliejus naudojamas ir kosmetiniais tikslais, ir pirties procedūroms.
 

Saulėgrąžų sėklose yra daug cinko, reikalingo užkrūčio liaukos veiklai ir teigiamai veikiančio plaukus – jie tampa stiprūs, žvilga.
 
Saulėgrąžas mėgstantys paaugliai geriau už bendraamžius apsaugoti nuo jaunatvinių spuogų ir panašių odos problemų.
 
Kenčiantiesiems dėl nutukimo šios mažos sėklytės padeda iš organizmo šalinti cholesterolį – net ir tais atvejais, kai negelbsti specialios dietos.
 
Susirgus bronchitu, saulėgrąžų sėklų nuoviru gydomas kosulys. 2–3 šaukštus sėklų reikia užpilti 0,5 litro saldinto vandens ir virinti, kol išgaruos ketvirtadalis skysčio. Tada nuovirą nukošti ir vartoti po vieną šaukštą tris kartus per dieną.
 
O iš nesubrendusių saulėgrąžų sėklų ruošiami vaistai, padedantys normalizuoti kraujospūdį ir apsisaugoti nuo aterosklerozės.
 
0,5 litro sėklų reikia suberti į puodą, užpilti 2 litrais vandens. Kai jis užverda, virti viską ant silpnos ugnies dar 2 valandas. Tada nuovirą nukošti ir gerti visą dieną nedidelėmis porcijomis. Ir taip dvi savaites. Tada daryti 5 dienų pertrauką, paskui kursą kartoti. Nuovirą gerti, kol kraujospūdis taps normalus.
 
Saulėgrąžomis galima apsisaugoti nuo depresijos, išsklaidyti nerimą. Jeigu pastebėjote, kad lengvai sudirgstate ir dažnai verkiate be priežasties, aplinkiniai pradėjo skųstis jūsų būdu, išbandykite štai ką: nusipirkite 10 stiklinių saulėgrąžų ir kas vakarą suvalgykite po vieną stiklinę. Gliaudykite sėklas rankomis – ne dantimis. Po daugiau nei savaitės tokios „terapijos“ pajusite, kad tapote ramesni, geranoriškiau žvelgiate į pasaulį.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
tas
2020-05-16 16:15
https/google.com
<a href="https://google.com">google</a>
2020-05-16 16:15
<a href="https/google.com"gt;google<a>
nona
2017-08-06 20:37
kaip gydytis sausa druska