Muskatų riešutai – tai iš tiesų ne riešutai, o muskatų vaisių kauliukai. Po ilgo ir sudėtingo apdorojimo proceso iš jų išgaunami branduoliai, kurie ir naudojami maistui gardinti. Senovėje muskatų riešutus dėl jų kainos galėjo sau leisti tik turtuoliai, o Europoje už muskatų auginimą grėsė mirties bausmė. Vis dėlto vėliau situacija pasikeitė ir kupinas vitaminų riešutas sparčiai išplito po viso pasaulio virtuves.
Ir vis dėlto tai ne tik prieskonis, bet ir vaistas – muskatų riešutai stiprina imunitetą, tonizuoja, gali ženkliai paspartinti virškinimo procesus ir pasižymi begale kitų naudingų savybių.
Daugiasia šiame produkte yra eterinių aliejų, baltymų ir krakmolo. Eterinių aliejų jame yra nuo 7 iki 15 %. Šie riešutai gerina atmintį, nervų sistemos veiklą, gydo impotenciją ir seksualinius sutrikimus, širdies ligas, daugumą nepiktybiškų auglių (pavyzdžiui, mastopatiją). Jų dedama į vaistus, stiprinančius imunitetą.
Mažomis dozėmis vartojami muskatų riešutai ramina, puikiai atpalaiduoja ir sukelia mieguistumą. Taip pat jie tinka peršalimo ligų gydymui, stimuliuoja kraujotaką, maitina ir stiprina plaukus. Patartina naudoti artritu, osteochondroze ir miozitu sergantiems žmonėms. Riešutai pasižymi ir šildomuoju poveikiu, todėl jų dedama į masažui skirtus mišinius. Muskatų aromatas stimuliuoja organizmo apsaugines jėgas.
Šie riešutai veikia virškinimo, nervų ir lytinę sistemą, yra gana stiprus afrodiziakas. Naudingi žarnyno peristaltikai gerinti, mažina pilvo pūtimą, pasižymi raminamuoju poveikiu, stiprina organus ir audinius.
Naudojami esant skausmams, meteorizmui, viduriavimui, nemigai, neurologinės kilmės sutrikimams ir impotencijai.
Kada galima gydytis muskatų riešutais? Iš tiesų jie naudojami kovoje su pačiomis įvairiausiomis problemomis (tiek tradicinėje, tiek liaudies medicinoje). Šio natūralaus vaisto pirmiausia griebiasi tie, kurie skundžiasi virškinimo sutrikimais, osteochondroze, artritu, impotencija ar kitais seksualinio pobūdžio sutrikimais, taip pat – širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis. Tai puiki priemonė, padedanti įveikti nemigą, atminties sutrikimus, per didelį dirglumą, virškinimo sutrikimus. Muskatai stiprina imunitetą, taip pat tai – viena iš geriausių plaukų stiprinimo priemonių. Kaip jau minėta, jais gydomi ir nepiktybiški augliai, peršalimo ligos. Vertina šią gamtos dovaną ir tie, kurie nuolat kenčia galvos skausmus.
Nors muskatų riešutai naudingi, juos galima naudoti tik ribotais kiekiais. Esmė ta, kad perdozavus malonu nebus – gali prasidėti pykinimas, vėmimas, haliucinacijos, apimti euforija. Yra žinoma netgi atvejų, kai perdozavimas baigdavosi mirtimi, tad, kaip ir su bet kokiais kitais natūraliais ar sintetiniais vaistais, reikia būti atsargiems.
Gydomosios muskatų riešutų savybės
» Rašyti komentarą
» Komentarai
2018-12-17 13:55
Galima su medumi muskato riešuta gerti.
2018-12-17 13:53
i pusę stiklines vesaus virinto vandenio itarkuokite muskato riešuto , išmaišius reikia isgerti nevalgius,arba prieš valgį,.Muskato riešuto tarkuoti iki 1/3 arbatinio šaukštelio.Gera priemonė ,kas blogai miega,kas turi didelį spaudimą.Migdo muskato riešutas , todėl ryte geriau negerti, nebent turite per didelį spaudimą.Su kava nesimegaukite,nes pakeičia kavos sudėtį.
2016-09-29 10:30
o kiek naudoti nuo nemigos ir ar galima su medumi
2014-03-21 12:11
jie naudojami,kaip prieskoniai,tik nedideliu kiekiu,patarkuojant pati riesuta ant smulkios trintuves.
Malti muskato milteliai nera naturalus,jie greit issikvepia[atidarius pakuote],kuomet patarkuojame po virtuve pasklinda malonus- astrokas muskato riesutu kvapas.
Malti muskato milteliai nera naturalus,jie greit issikvepia[atidarius pakuote],kuomet patarkuojame po virtuve pasklinda malonus- astrokas muskato riesutu kvapas.
2023-10-14 11:43