Klasikinės homeopatijos privalumai

Vieni į homeopatiją žiūri labai palankiai, kiti – skeptiškai, tačiau negalima paneigti to fakto, kad ji iš tiesų turi labai daug privalumų. Kokie jie?

 

  • Nėra šalutinio poveikio. Teigiama, kad homeopatiniai vaistai, kitaip nei cheminiai preparatai, neturi medicinininio pašalinio poveikio. Jie yra saugūs vartoti netgi naujagimiams, taip pat tiems, kurie labai jautrūs cheminėms medžiagoms, nėščioms moterims. Kadangi jie veikia kitaip, negu įprastiniai vaistiniai preparatai, juos labiau priimta laikyti „priemone“, o ne „vaistais“.
  • Homeopatinės priemonės gerina sveikatą apskritai, o ne tik slopina kokius nors simptomus. Jos stimuliuoja paties organizmo jėgas, kurios padėtų įveikti konkrečią ligą.
  • Homeopatiniai preparatai tinka gydyti netgi lėtines ligas.  Ligos, kurių tradicinė medicina įveikti yra nepajėgi, efektyviai gydomos homeopatinėmis priemonėmis.
  • Galinga prevencijos priemonė. Kaip jums tikriausiai dažnai tenka girdėti, pati geriausia gydymo priemonė yra ligos prevencija. Ir iš tiesų – efektyvi profilaktika padeda išvengti daugelio problemų dar prieš joms prasidedant. Profilaktiškai gydantis homeopatiniais preparatais ne tik sumažėja infekcijos (pavyzdžiui, peršalimo) išplitimo tikimybė, tačiau ir pastebimai sulėtėja degeneraciniai senėjimo procesai.
  • Kiekvienam individualiai. Homeopatinis gydymas nėra nukreiptas tik į kurios nors vienos ligos gydymą – jo tikslas yra harmonizuoti viso žmogaus organizmo veiklą. Priemonės, padedančios visapusiškai pasveikti, parenkamos atsižvelgiant į individualias paciento ypatybes.
  • Palaiko gerovę ir sveikatą apskritai, o ne tiesiog padeda išvengti ligų. Klasikinės homeopatijos tikslas – tai tik ne ligos simptomų apėjimas, tačiau taip pat ir teigiamas poveikis visiems žmogaus lygmenims (tiek fiziniam, tiek dvasiniam).



Apie sistemišką gydymą

Išgijimas – tai atsistojimas ant kojų, ligos įveikimas, arba (jeigu dar kitaip) perėjimo nuo organizmo išsekimo, nepajėgumo į visumos pajautą ir lengvumo bei laisvės jausmą procesas. Tai organizmo nubudimas, susijęs su laisvės, kūrybiškumo ir būties lengvumo pajutimu. Šiuolaikinės sveikatos priežiūros sistemos tyrinėja pačias svarbiausias ir paslaptingiausias susirgimo detales, o pamiršta (kartais netgi pajuokia) emocinį ligos dėmenį. O juk būtent šis emocinis įspaudas ir yra raktas į žmogaus visumą (kitaip tariant, fizinio ir dvasinio lygmens harmoniją).

Fizinės ligonio būklės formuoja emocines ligas. Tikriausiai jums yra tekę girdėti apie žmones, kurie serga sudėtingomis ligomis ir kovoja su jomis pačiais įvairiausiais būdais, tačiau dažniausiai net nesusimąstome, kad ne ką lengviau yra tiems, kurių fizinė būklė gal ir nebuvo tokia sunki, tačiau dvasinė – šlubuoja. Didžiulis nerimas po truputį pereina į fizinį lygmenį.

Daugelis iš mūsų jau nebežino, kuo skiriasi gydytojas nuo homeopato. Mes gyvename laikais, kai sveikatos priežiūra atiduodama beveik vien tik į gydytojų rankas, o homeopatų, deja, netgi nėra labai daug.



Įdomu tai, kad paprastai medicininis išsilavinimas yra nukreiptas į tai, kad būtų atkurta paciento visuma (tiek fizinis, tiek dvasinis lygmuo), tačiau nutinka taip, kad galiausiai visas dėmesys sutelkiamas tik į kovą su fiziniais ligos simptomais. Panašiai yra ir kalbant apie psichiatrus, kurie mato vien tik „cheminį disbalansą“ ir pamiršta, kad gydyti iš tikrųjų reikia ne fizinį asmenį, o kenčiančią žmogaus sielą. Yra tokių žmogaus esybės sričių, kurių niekada nebus galima suprasti nei pažiūrėjus pro mikroskopą, nei išanalizavus fiziologiją arba išorinį elgesį. Jų neįsprausi į jokio konkretaus mokslo rėmus.

Liga dažniausiai pažeidžia ne tik kokį nors konkretų žmogaus organą, tačiau kartu ir visą organizmą apskritai. Jeigu tradicinė medicina gydo, grubiai tariant, pasitelkusi „taškinį“ metodą, homeopatija padeda pasveikti ne tik nuo konkrečios ligos, tačiau kartu ir nuo jos „pašalinio poveikio“, kuris daromas dvasinei asmens būklei. Vadinasi, homeopatija – tai tas metodas, kurio tikslas yra sisteminis gydymas ir pasveikimas.

Žinoma, sergant mūsų dėmesys spontaniškai peršoka prie diskomforto. Mes esame pasiruošę padaryti viską, kad tik jis greičiau liautųsi – ir daugeliui net nelabai svarbu, kokias priemones pasirinkti geriau: ar tai bus sintetiniai vaistai, ar homeopatinis preparatas. Svarbiausia, kad nemalonus jausmas išnyktų kuo greičiau. Tačiau fizinė liga visada daro įtaką ir dvasinei būklei. Gydymas homeopatija padeda pakreipti gyvenimą tinkama vaga, padaryti taip, kad jis būtų tikslingas,  o tada jau ir paaiškėja, kas padėtų likviduoti baimes ir vidinę kančią, kitaip tariant, tuos dalykus, kurie ir sukelia absoliučią daugumą ligų bei persekioja mus visą gyvenimą.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Raminta
2015-01-31 18:46
Nors daug kas vertina skeptiškai, asmeniškai - esu savo kailiu įsitikinusi homeopatijos veiksmingumu. Buvo laikas, kai susirgau kelionėje, nebuvo kitos išeities kaip bandyti gydytis tuo, ką tau gali dar vaistinėje parduoti be recepto, ir tada tikrai išgelbėjo Oscillococcinum. Visi skeptiškumai tokiais atvejais išgaruoja, nes pats pamatai, kad veikia. Dabar tai mano vaistas nr.1 šaltuoju sezonu.
rozalija
2012-11-21 16:25
tikra tiesa, man labai padeda homeopatija...
Manija
2012-04-19 21:26
Homeopatija yra gydymo būdas, kai ligoniams gydyti gydytojas homeopatas naudoja medikamentus labai mažomis dozėmis. O patys homeopatiniai vaistai gali būti pagaminti ir iš augalinės, ir iš gyvūninės ar mineralinės žaliavos.
dca
2012-04-19 21:24
kas ta homeopatija?
vidune
2012-04-19 21:23
Na nežinau, man ta homeopatija neatrodo labai patikimas dalykas. Is kitos puses - vargu ir ar pakenks