Grikiai - vaistas nuo varikozės?

Panašu, kad rasta nemedikamentinė krešulių ir trombozės sukeliamų ligų profilaktikos priemonė. Susidaręs trombas gali suketi insultą, infarktę ir plaučių emboliją. Giliųjų venų trombozė pavojinga tuo, kad kraujo nešamas trombas gali nukeliauti į galvos smegenis, širdį, plaučius ir kitus organus. Saugi ir efektyvi varikozinio venų išsiplėtimo priemonė yra rutinas.


Rutinas – tai antioksidantas ir augalinis pigmentas, daugelį amžių naudotas gydymo tikslais. Kad atsakytų į klausimą, ar rutinas gali tapti varikozės profilaktikos priemone, Izraelio mokslininkai atliko bandymus su pelėmis.

Daugiausia rutino yra grikiuose, tačiau taip pat jo galima rasti obuoliuose, eukaliptuose, citrusiniuose vaisiuose, juodojoje arbatoje ir svogūnuose. Virškinimo proceso metu rutinas perdirbamas į kvercetiną. Mokslininkai sutelkė savo dėmesį į disulfido izomerazės baltymą, kuris išsiskiria iš trombocitų ir endotelio ląstelių. Po gausybės bandymų išsiaiškinta, kad rutinas – geriausiai nuo trombų apsauganti priemonė. Šiuo metu kuriami saugūs vaistai rutino pagrindu, kurie galėtų ne tik užkirsti kelią ligai, bet ir ją išgydyti.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Aldona
2022-04-15 12:33
Per silpna priemonė