Žolelių arbatos su medumi

Įvairios žolelės, žiedai, žievės ir šaknelės – laiko patikrinti vaistai, padedantys atgauti jėgas, suteikiantys budrumo ir sveikatos. Dalinamės keliais naudingais receptais!
 
Vitaminų arbata su šermukšniais. Sumaišykite 7 dalis šermukšnių uogų ir 3 dalis dilgėlių lapų, sutrinkite iki miltelių. 1 šaukštą sauso mišinio užpilkite 2 stiklinėmis verdančio vandens, pavirkite 10 minučių, palikite pritraukti uždengę 4 valandoms, perkoškite, gerkite po 0,5 stiklinės 2–3 kartus per dieną, įmaišę šaukštelį medaus. Iš šių augalinių miltelių taip pat galima gaminti kisielių, berti į įvairius patiekalus.
 

Arbata nuo lėtinio nuovargio. Sumaišykite 1 arbatinį šaukštelį apelsino žievelių ir tiek pat – melisų. Užpilkite stikline verdančio vandens, uždenkite ir palikite pritraukti 10 minučių. Nukoškite ir įmaišykite 1 arbatinį šaukštelį valerijonų tinktūros. Gerkite po 0,5–1 stiklinę 2–3 kartus per dieną. Patartina – su medumi.
 
Raminamoji arbata su gudobelėmis. Sumaišykite 2 dalis gudobelių uogų, 2 dalis liepžiedžių, 5 dalis kmynų ir 4 dalis erškėtuogių. Užpilkite verdančiu vandeniu, įmaišykite šaukštą medaus ir gerkite kaip įprastą arbatą.
 
Raminamoji arbata su valerijonais ir kmynais. Sumaišykite 1 dalį valerijonų šaknų, 1 dalį sukatžolių, 1 dalį kmynų, 1 dalį krapų sėklų. 1 šaukštą šio mišinio užpikite stikline verdančio vandens, palikite, kol kiek atvės, perkoškite, į dar šiltą įmaišykite šaukštą medaus ir lėtai išgerkite po 1 stiklinę 3 kartus per dieną.

» Rašyti komentarą