Kaip eteriniai aliejai padeda lieknėti?

Jeigu norite numesti svorio, jūs puikiai žinote, kaip tą padaryti: reikia racionaliau maitintis ir būti fiziškai aktyvesniems. Tačiau prie šių dviejų „tradicinių“ priemonių specialistai rekomenduoja pridėti dar vieną – aromaterapiją.
 
Protingai naudojami eteriniai aliejai pagerina dietų ir treniruočių efektyvumą, o ir patys duoda puikių rezultatų.
 
Aktyvios eterinių aliejų medžiagos patenka į organizmą per odą, taip pat galima daryti inhaliacijas. Aromatinės lempos nėra būtinos – galite naudoti kvapų difuzorius (lazdeles), įlašinti aliejaus į puodelį su karštu vandeniu arba į vonią ir pakvėpuoti garais.
 
Eteriniai aliejai naudojami ir masažui – tačiau ne gryni (gali nudeginti odą), bet atskiesti kokiu nors baziniu aliejumi: kokosų, jojobos, alyvuogių, avokadų, migdolų ir kt.
 
Kalbant apie kovą su nereikalingais kilogramais, eterinius aliejus galima skirti į tris grupes:
 

  • Blokuojantys alkio jausmą;
  • Greitinantys medžiagų apykaitos procesus;
  • Pasižymintys limfodrenažiniu poveikiu.

 
Geriausia naudoti juos kompleksiškai, tačiau jeigu norite, galite sutelkti dėmesį į kurią nors vieną pačią aktualiausią jums problemą.
 
Kaip išvengti vakarinių alkio priepuolių ir persivalgymo
 
Labai dažna antsvorio priežastis – padidėjęs alkio jausmas vakare ir naktiniai reidai į virtuvę. Tai paprastai susiję su nerimo, kaltės jausmu, taip pat – su nuovargiu ir stresu.
 
Geriausiai tokiais atvejais padeda saldūs kvapai – smegenys juos suvokia kaip komforto ir saugumo zoną. Tai atsinešame iš vaikystės – mamos pienas pasižymi ryškiu saldžiu skoniu, o kur skonis – ten ir kvapas. Skonio ir uoslės receptoriai yra labai susiję.
 
Dėl šios priežasties saldūs aromatai ramina. Reikia rinktis tokius, kurie ramins, bet nekels alkio jausmo. Idealus variantas – vanilė. Prieš eidami miegoti įlašinkite į aromatinę lempą 2-3 lašelius šio aliejaus ir pakvėpuokite bent keletą minučių. Tokių inhaliacijų efektas tęsiasi apie valandą, todėl jeigu jūs dažnai pabundate naktimis, galite ant nosinaitės užlašinti porą lašiukų ir pasikišti po pagalve. Išsitraukite ją kaskart, kai kils noras pasivaikščioti iki šaldytuvo.
 
Kaip mažiau užkandžiauti?
 

Kita problema – užkandžiavimas per dieną nenaudingais ir kaloringais produktais (bandelėmis, saldainiais, sausainiais ir kitais saldumynais). Atsikratyti šio įpročio ir sumažinti potraukį saldumynams padeda levandų ir cinamono eteriniai aliejai.
 
Įlašinkite į dangtelį, lėkštutę ar pan. penkis lašus vandens, lašiuką levandų ir du lašus cinamono eterinio aliejaus. Pauostykite kaskart, kai kils noras užkąsti ko nors saldaus.
 
PMS ir persivalgymas
 
Menstruacinio ciklo viduryje dėl hormonų lygio svyravimų svyruoja ir moters nuotaikos. Būtent todėl padidėja apetitas ir potraukis saldumynams – tai padeda jai kovoti su bloga nuotaika.
 
Kad palaikytumėte savo organizmą šiuo sudėtingu periodu, įlašinkite į šiltą vonią penkis lašus irisų ir tris lašus vanilės eterinio aliejaus. Pasilepinkite joje nuo dešimties iki dvidešimties minučių.
 
Mažiname celiulitą
 
Visos anticeliulitinės priemonės efektyviausios pirmoje menstruacinio ciklo pusėje, t.y. praėjus dviems savaitėms po mėnesinių pradžios. Su „apelsino žievele“ kovoti padės kvapiųjų kanangų (ylang ylang) eterinis aliejus – įlašinkite porą lašų į anticeliulitinį arba paprastą riebų kremą. Tai pagreitins medžiagų apykaitos procesus ir pagerins sudribusios odos būklę.
 
Efektyvios bus ir vonios su eteriniais aliejais, tačiau iš pradžių įsitikinkite, kad nebus alergijos. Į pilną vonią užteks vos lašo cinamono arba greipfrutų, nerolių, apelsinų, citrinų eterinio aliejaus. Daugiau nereikia – antraip rizikuojate sudirginti odą.
 
Šaliname skysčių perteklių
 
Antroji menstruacijų ciklo pusė – kovos su patinimais ir paburkimais metas. Šiuo periodu kraujyje auga hormono progesterono, dėl kurio užsilaiko skysčiai, lygis.
 
Po treniruočių įlašinkite į vonią lašiuką mėtų aliejaus – tai ne tik sumažins pabrinkimus, bet ir maloniai atvėsins odą. Du lašai mėtų aliejaus, sumaišyto su kojų kremu, sumažins kojų patinimą ir užkirs kelią naktiniam mėšlungiui.
 
Su skysčių pertekliumi kovoti taip pat padės rožių, vetiverijų ir kedrų eteriniai aliejai.

» Rašyti komentarą