Citrina - universali priemonė jūsų sveikatai ir grožiui

Siekdami būti sveiki ir gražūs, dažnai griebiamės brangiausių medikamentų ir priemonių, tačiau nepelnytai pamirštame visai šalia esančią natūraliai pagalbą teikiančias priemones. Tiesiog neįtikėtina, kiek daug gali paprasčiausia citrina. Ji tinka visais gyvenimo atvejais.

Bronchitas. Inhaliacija citrinų aliejumi. Užvirinti 3/4 litro vandens, leisti ataušti tiek, kad dar garuotų. Prieš kvėpuojant, įberti į vandenį 1 arbatinį šaukštelį druskos ir įlašinti 5 lašus citrinų aliejaus. Kvėpuoti 3 kartus per dieną, kol vanduo tiek ataušta, kad nebelieka garų.

Kosulys. 1) Gerai sumaišyti 100 ml ką tik išspaustų citrinų sulčių ir 100 ml alyvų aliejaus. Gerti kas valandą po vieną arbatinį šaukštelį. Gali trumpam padeginti gerklę. 2) Į puodą su vandeniu įdėti 2 citrinas ir uždengti. Šildyti maždaug iki 50 laipsnių 10 minučių. Stebėti, kad vanduo nepradėtų burbuliuoti, nes citrinos sprogs. Išėmus citrinas, išspausti sultis. Į jas supilti 3 arbatinius šaukštelius glicerino ir įdėti 250 g medaus. Gerai išmaišyti. Prieš einant miegoti, išgerti 1 arbatinį šaukštelį mišinio, o jei kosulys pažadina naktį – dar 1 šaukštelį.

Burnos opelės. Įspausti vienos citrinos sultis į stiklinę ir atskiesti šiltu vandeniu. Tokiu tirpalu skalauti burną. Opeles pradeda skaudėti. Ilgiau šitap gydantis, skalaujant burną citrinų sultimis, greičiau pradeda gyti opelės.

Celiulitas. Valgomąjį šaukštą jojobos aliejaus sumaišyti su 1 lašu citrinų aliejaus. Šiuo mišiniu kasdien rytą ir vakare masažuoti celiulito pažeistas vietas.

Egzema. 1) Į ketvirtį litro šilto vandens įlašinti 8 lašus citrinų aliejaus. Kad jis tolygiai pasiskirstytų vandenyje, pirmiausiai sumaišyti aliejų su 1 valgomuoju šaukštu skysto medaus. Medus taip pat malšina uždegimą, todėl sustiprina gydomąsias citrinos jėgas. Sumirkyti šiame mišinyje lininę skepetaitę, lengvai išspausti ir 20 min. uždėti ant pažeistos odos. Procedūrą kartoti kasdien 2–3 kartus. Citrinų aliejaus kompresai slopina uždegimą ir kankinantį niežulį. 2) Grynos citrinų sultys taip pat padeda odai greičiau gyti. Tiesiai ant pažeistos vietos užlašinkite keletą lašelių ir gerai paskirstykite pirštais. Pirmosiomis minutėnis gali šiek tiek deginti odą.

Galvos skausmas. Sumaišyti ką tik išspaustas vienos citrinos sultis ir puodelį juodos kavos. Gerti be cukraus ir pieno. Jei skausmas nepraeina, šį mišinį gerti 3 kartus per dieną po puodelį.

Nemalonus burnos kvapas. 1) Skalauti burną keletą kartų per dieną ką tik išspaustomis citrinos sultimis, atskiestomis stikline vandens. 2) Po valgio sukramtyti citrinos griežinėlį.

Nudegimas nuo saulės. 1) Nuplauti odą šaltu citrinų vandeniu. Įpilti į 0,5 litro šalto vandens 3 išspaustų citrinų sultis ir atsargiai plauti saulės nudegintas vietas. Citrinų vanduo aušina, dezinfekuoja ir skatina odą atsinaujinti. 2) Nuplauti odą citrinų vandeniu ir uždėti švelnų gydomąjį kompresą. Jis daromas iš 250 g varškės, 2 valgomųjų šaukštų skysto medaus ir valgomojo šaukšto citrinų sulčių. Gerai išmaišyti ir tepti ant pažeistos vietos. Po 15 minučių nuplauti vandeniu.

Nuospaudos. 1) Uždėti 1–5 mm storio citrinos žievelę ant nuospaudos, apvynioti tvarsčiu ir tvirtai surišti. Kompresus dėti tol, kol nuospauda išnyks. 2) Pažeistas vietas daug kartų per dieną masažuoti citrinų aliejumi. Svarbu, kad neskiestas aliejus patektų tik ant suragėjusios odos. Aliejų trinti ne pirštu, o užpylus ant vata apvyniotos lazdelės.

Pagirios. 1) Į pusę litro šilto vandens įpilti 4 ką tik išspaustų citrinų sultis, 3 valgomuosius šaukštus citrinų acto ir įberti ant peilio galo druskos. Gerti prieš pusryčius. 2) Įpilti į puodelį stiprios juodos kavos ir vienos citrinos sultis. Gerti nesaldintą be pieno. Šią kava gerti, kai skauda galvą.

Parodontozė. Į stiklinę šilto vandens įpilti ką tik išspaustos 1 citrinos sultis. Gurkštelti ir skalauti burną mažiausiai minutę. Burną citrinų sultimis skalauti kiekvieną kartą išvalius dantis. Dantų pasta valomi dantys pasidengia apsauginiu sluoksniu, todėl emaliui citrinos rūgštis nekenkia.

Skaudant gerklei. 1) Į 1/4 litro šilto vandens įberti arbatinį šaukštelį druskos ir supilti 1 citrinos sultis. Gargaliuoti 3 kartus per dieną po 1 min. Iš pradžių gerklę degins, bet greitai praeis. 2) Gabalėlį cukraus patrinti citrinos žievele. Eterinis aliejus pereis į cukrų. Cukrų čiulpti keletą kartų per dieną.

Pūslelinė (herpes). Lašą neskiesto citrinų aliejaus užlašinti ant vatos, apvyniotos ant pagaliuko. Juo suvilgyti lūpų pūsleles. Stengtis lūpas ne valyti, o vilgyti. Jei pūslelės sprogs, virusai pasklis. Jie pažeis aplinkui esančią odą.

Viduriavimas. Viduriuojant 3–5 kartus per dieną gerti didele stikline vandens atskiestas 1 citrinos sultis. Šis mišinys padės įveikti ligos sukėlėjus.

Skrandžio negalavimai. Valgio metu gerti ką tik išspaustos citrinos sultis, atskiestas stikline šilto vandens. Citrinos rūgštis skatina susidaryti skrandžio rūgštį, stimuliuoja skrandžio raumenų darbą. Šitokiu būdu galima atsikratyti antsvorio. Jei mažiausiai savaitę nuolat skauda skrandį, būtinai konsultuokitės su gydytoju.


Šienligė. Atsargiai nulupti citriną, stengtis, kad ant minkštimo liktų kiek galima daugiau baltojo poodžio. Mažiausiai prieš tris savaites, kai paprastai jus ima varginti šienligė, kasdien suvalgykite po 2 taip nuluptas citrinas. Jei pradeda kankinti sloga, galima suvalgyti ir daugiau. Gydomąjį poveikį sustiprinsite kartu suvalgydami 1–2 valgomus šaukštus medaus. Jis slopina alergiją ir pasaldina citriną.

Tonzilių uždegimas. Kas 2 valandas mažiausiai po pusę minutės gerklę skalauti ką tik išspaustomis 1 citrinos sultimis. Galvą laikyti atlošus, kad sultys patektų giliai į gerklę. Citrinų sultys stabdo bakterijų ir virusų plitimą ir kovoja su ligų sukėlėjais. Po to sultis galite nuryti.

Vabzdžių įkandimai. 1) Jei yra geluonis, jį reikia ištraukti pincetu. Įkastą vietą pamasažuoti 1–2 lašais citrinų aliejaus, sumaišyto su arbatiniu šaukšteliu medaus. Tai slopina uždegimą. Tada į stiklinę vandens įlašinti citrinų acto, sušlapinti nosinaitę ir uždėti ant įkastos vietos. 2) Į 1/4 litro vandens įlašinti 20 lašų citrinų aliejaus ir viską išpurkšti. Patalpa ne tik gardžiai pakvips, bet ir išskris uodai ir kiti kraują siurbiantys vabzdžiai. Šiuo mišiniu sumirkytą vatą padėti nakčiai šalia lovos.

Riebios odos kompresas. 1/2 litro vandens pašildyti ir supilti su grietine sumaišytą citrinų aliejų (5 lašai citrinų aliejaus ir 1 valgomas šaukštas grietinės). Šiame mišinyje pamirkyti lininę skepetaitę, nuspausti ir 15 min. palaikyti ant odos.

Kompresas jautriai odai. Į 50 g varškės įlašinti 3 lašus citrinų aliejaus, tada įpilti 2 valgomuosius šaukštus šilto vandens ir 1 valgomąjį šaukštą medaus. Viską kruopščiai išmaišyti ir mišinį tepti ant odos. Palaikyti 10–15 minučių ir nuplauti šiltu vandeniu. Veido netrinti rankšluosčiu, tik švelniai patapšnoti.

Veido valymui. Išspausti 1 citrinos sultis ir sumaišyti su 100 ml pieno, įdėti 1 valgomąjį šaukštą medaus. Viską gerai išmaišyti. Šiame mišinyje sumirkyti vatą, švelniai tapšnojant ištepti odą ir laikyti 3–5 min. Po to veidą nuplauti šiltu vandeniu.

Nuo spuogų ir inkštirų. 1 citrinos sultis sumaišyti su 1 arbatiniu šaukšteliu konjako. Keletą kartų per dieną, švelniai tapšnojant vata, tepti spuogus ir inkštirus.

Sugrubusiai odai. Sumaišyti 1 valgomąjį šaukštą medaus su 1/4 litro vandens. Išspausti citrinos sultis ir supilti į vandenį. Šiuo mišiniu tepti sugrubusią odą. Tepti tapšnojant vata.

Silpniems plaukams. Išspausti 1 citrinos sultis ir supilti į 1/2 litro vandens, o po to supilti 2 valgomuuosius šaukštus alyvų aliejaus. Viską pašildyti iki kūno temperatūros, masažuojant ištepti plaukus ir apvynioti galvą rankšluosčiu. Laikyti 30–45 min., po to nuplauti vandeniu.

Esant sutrūkinėjusiems kapiliarams. Prileisti vonią 30–34 laipsnių temperatūros šilto vandens, įlašinti 8 lašus citrinų ir 4 lašus kiparisų aliejaus. Juos prieš tai gerai sumaišyti su valgomuoju šaukštu skysto medaus ar grietinės. Vonioje pagulėti 15–20 min. Išlipus odos netrinti rankšluosčiu, nudžiovinti švelniai tapšnojant. Atminkite, kad vanduo būtų tik iki 34 laipsnių, nes esant karštesniam ima plėstis venos.

Išsiplėtusios venos. 1) Joms gydyti rekomenduojamas citrinų kursas. Masažui naudoti citrinų aliejų; masažuojama išilgai išsiplėtusios venos nuo apačios į viršų, švelniai. 2) Į ketvirtį litro šilto vandens įlašinti 5 lašus citrinų aliejaus, sumaišyto su valgomuoju šaukštu grietinės. Šiame mišinyje sumirkyti skepetaitę ir apvynioti ja kojas ten, kur yra išsiplėtusių venų. Kojas laikyti mažiausiai 15 minučių, kojos turi būti pakeltos. Kompresą rekomenduojama dėti kasdien.

Sklerozė. Imti 1/2 citrinos sulčių, 3/4 stiklinės virinto vandens, 1 arbatinį šauktelį medaus. Išmaišyti. Gerti prieš miegą.

Kraujagyslėms valyti, normalizuoti arterinį kraujospūdį (gera stenokardijos, infarkto, insulto profilaktikos priemonė) 2 vidutinio dydžio citrinas ir 2 apelsinus supjaustyti dalimis, išimti sėklas ir sumalti mėsmale. Masę sumaišyti su 2 valgomaisiais šaukštais medaus, parą palaikyti kambario temperatūroje (stikliniame inde) ir po to padėti į šaldytuvą. Valgyti po 2–3 arbatinius šaukštelius per dieną su arbata ar prieš valgį.

Nuo raukšlių. 1) Sumaišyti kiaušinio trynį ir 1 valgomąjį šaukštą jojobos aliejaus. Išspausti citrinos sultis ir supilti į mišinį. Mišiniu masažuoti raukšles. Palaikyti 20 min., kad susigertų į odą, po to nuplauti šaltu vandeniu. 2) Išspausti 2 citrinų sultis ir supilti į nedinelę stiklinę su šiltu vandeniu. Gerai išmaišyti. Ryte ir vakare švelniai tapšnojant sutepti raukšles šiuo citrinų vandeniu.

Reumatas. Daug kartų per dieną pažeistas kūno dalis masažuoti keletu lašų citrinų aliejaus, sumaišyto su valgomuoju šaukštu jojobos aliejaus. Tai slopina uždegimą, atpalaiduoja ir malšina skausmą. Prasidėjus uždegiminiams reumatiniams procesams, tik gydytojo nurodymu galima pažeistas vietas šildyti. Šiluma gali paskatinti uždegiminį procesą ir pabloginti savijautą.

Padidėjęs kraujospūdis. 1) Imti 2 dalis alyvmedžio (galima įsigyti vaistinėse) ir 1 dalį gudobelės lapų. Užplikyti pilną šaukštą šių augalų mišinio. Palikti arbatą 5 minutes, kad pritrauktų; ataušinti, kad būtų dar šilta. Tada supilti ką tik išspaustų 2 citrinų sultis. Kasdien po puodelį šios arbatos ir sulčių mišinio gerti geriausiai vakare, prieš einant miegoti. Jau po 3 savaičių pajusite, jog spaudimas gerokai sumažėjo. 2) Į litrą šalto pieno suberti 3 sutrintas česnako skilteles ir 1 sukapotą svogūną. Pieną šildyti pamažu, kol užvirs ir palikti 5 min pritraukti. Nukošti ir leisti ataušti. Tada supilti 3 ką tik išspaustų citrinų sultis ir gerti pasiskirsčius porcijomis 1 dieną. 3) Į stiklinę šilto vandens įpilti 2 valgomuosius šaukštus citrinų acto ir 2 ką tik išspaustų citrinų sultis. Šiame mišinyje ištirpinti 1 valgomąjį šaukštą medaus. Po stiklinę šio gėrimo gerti nuolat ilgesnį laiką – rytais prieš pusryčius ir vakrais prieš einant miegoti. Citrinų actas daromas taip: nulupti 4 citrinas taip, kad baltasis poodis liktų prie minkštimo. Išspausti sultis ir kartu su žievelėmis supilti į litrinį koncervavimo stiklainį. Iki 50–60 laipsnių pašildyti 3/4 litro obuolių acto ir supilti jį į citrinų sultis su žievelėmis. Uždarius indą, gerai supurtyti ir 2 savaites laikyti kambario temperatūroje. Šiuo rūgimo laiku citrinų actą kas antrą dieną gerai supurtyti. Po 2 savaičių perkošti per smulkų sietelį.
 

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Ina
2015-03-26 13:50
Patarimai geri, tik neaišku kur galima gauti to citrinų aliejaus.
rita
2014-07-10 10:59
O kas yrs jojob aliejus
Saulė
2014-03-20 14:39
Aš naudoju 4 kartus stipresne priemone negu vitaminas C Alyvmedžių lapų ekstraktą
Dainora
2012-07-13 17:10
fantastika kiek daug galima visko su vienu produktu padaryti
Vidūnė
2012-07-12 09:56
Na tiesiog trūksta žodžių, koks puikus straipsniukas. Tikrai daug ko nežinojau