Sveikata namuose. Įveikime slogą per vieną dieną!

Kimus balsas, poreikis nuolat pūsti nosį žmonių akivaizdoje, kurie ir taip šalinasi jūsų it raupsuotojo, – visa tai elementarios slogos simptomai. Bet juos galima įveikti vos per vieną dieną.

Štai keli liaudiški kovos su sloga receptai, žalos tikrai nepadarysiantys, o negalavimo padėsiantys atsikratyti.

Praplovimai

Į stiklinę karšto vandens (200 g) įberkite šaukštą druskos ir gerai išmaišykite, kol ji visiškai ištirps. Palaukite, kol vanduo atvės tiek, kad taps maloniai drungnas, ir šiuo tirpalu praplaukite nosį. Tai galima padaryti keliais būdais: pripilti į delną arba dubenėlį tirpalo iš stiklinės ir traukti jį paeiliui į kiekvieną šnervę, kitą tuo metu užspaudus. Arba, jeigu taip lengviau, tą patį atlikti pritraukus tirpalo į švirkštą be adatos.

Praplovimai – ne itin maloni procedūra, bet nepaprastai veiksminga.

Arbata su citrina ir imbieru. Toks gėrimas tinka gerti sergant bet kokiomis peršalimo ligomis, o nuo slogos – tuo labiau.

Į arbatinį (0,4–0,5 litro talpos) įmeskite smulkiai supjaustytus pus-antro griežinėlio citrinos, įberkite du šaukštus stambiai tarkuotos imbiero šaknies ir porą šaukštelių juodosios arbatos (arba įmerkite du paketėlius). Viską užliekite karštu, bet ne verdančiu (geriausia 90 laipsnių) vandeniu. Jei norite, pagardinkite arbatą dviem šaukšteliais medaus ir palikite 10 minučių, kad pritrauktų.

Išgėrę arbatos, pusantros dvi valandas neikite į lauką, – šis gėrimas skatina prakaitavimą.

Svogūnas nuo septynių ligų. Kai tik pajusite, kad nosis tuoj tuoj pradės bėgti, skubėkite į parduotuvę ir parsineškite du tris kilogramus svogūnų. Pjaustykite juos kuo smulkiau ir, palinkę virš jų, kvėpuokite – geriausia užsidengę galvą rankšluosčiu, kad į nosį patektų maksimalus kiekis aromato (tik nepamirškite užsimerkti). Kai gydančioji masė išsivadės, susipjaustykite kitą svogūnų porciją inhaliacijoms.


Akis ėdantys disulfidai, išsiskiriantys pjaustant svogūnus, pasižymi neįtikėtinomis baktericidinėmis savybėmis, tad netrukus pajusite, kad vėl galite laisvai kvėpuoti pilna krūtine.

Kiaušinių kompresas. Išvirkite du kiaušinius, palaukite, kol atvės iki tokios temperatūros, kad galėtumėte laikyti juos rankose.

Paimkite į kiekvieną ranką po kiaušinį ir pridėkite iš skirtingų nosies pusių. Laikykite, kol visiškai atauš, tačiau ne visą laiką vienoje vietoje – vis patraukite kairiau ar dešiniau, aukščiau ar žemiau.

Jei tikėtume liaudies medicinos žinovais, po tokio kompreso sloga akimirksniu išnyks.

Gydomieji lašeliai. Jeigu sloga jus jau priveikė, lašinkite į nosį po 3–5 lašus eterinio pipirmėčių aliejaus, taip pat juo patepkite kaktą, smilkinius, nosį. Pipirmėčių aliejų galite sumaišyti su kamparu.

Puikiai tinka peršalus ir alavijų sultys. Lašinkite jų po 3–5 lašus į kiekvieną šnervę 4–5 kartus per dieną gerai atlošę galvą ir nepamiršdami po to pamasažuoti šnervių kraštus.

Slogos simptomus gali palengvinti ir kambarinė gėlė kalankė. Pajutus pirmuosius negalavimo požymius, reikia 2–3 kartus per dieną patepti nosies vidų šviežiai nulaužto kalankės lapo sultimis arba lašinti jas į kiekvieną šnervę po po 3–5 lašus.

Kamštis nosiai. Veiksminga priemonė nuo slogos – 30 g šaltalankių aliejaus, 20 g šviežių medetkų sulčių, 15 g tirpinto kakavos sviesto, 10 g medaus ir 5 g bičių pikio mišinys. Sumirkykite jame vatos gumulėlį, įkiškite į nosį ir laikykite 20 minučių.

Šiluma kojoms. Universaliausias patarimas visiems, kamuojamiems slogos: vos pajutę pirmuosius negalavimo simptomus, pasirūpinkite, kad kojos būtų laikomos šiltai. Užsitempkite šiltas kojines, kelnes. Ir gerkite kuo daugiau šiltų gėrimų – kompotų, morsų, arbatų (paprastų, su citrina ir žolelių).
 

» Rašyti komentarą