Imbierai
Mičigano universiteto epidemiologė Suzanna Zick atliko keturis eksperimentus, norėdama išsiaiškinti, kaip imbieras veikia rytinius negalavimus. Nėščioms moterims keturias savaites buvo duodama po 1000 miligramų smulkinto imbiero arba po 500 miligramų imbierų ekstrakto. Kiekvienu atveju imbieras pasitarnaudavo kaip gera simptomų palengvinimo priemonė (tiesa, be placebo efekto neapsieita). Zick spėjo, kad jis blokuoja serotonino, kuris ir sukelia rytinius pykinimus, poveikį.
NASA vis dėlto nustatė, kad, kad imbierai iš tiesų šiek tiek palengvindavo jūros ligos simptomus paruošiamųjų pratybų ant besisukančios kėdės metu. Olandų mokslininkai atliko kitokius bandymus: jie davė imbierų miltelių jūrų pajėgų kursantams plaukiojimo audringa jūra metu. Tai nesustabdydavo pykinimo ir galvos svaigimo, tačiau šaltas prakaitas nebeišmušdavo, o vėmimas liaudavosi.
Kanados Akušerių ginekologų draugija tikina, kad 1000 mg imbiero (maždaug pusė arbatinio šaukštelio), padalinto į kelias dozes, nėščiosioms yra saugi priemonė, padedanti palengvinti rytinių negalavimų simptomus.
Cinamonas
Richardas Andersonas iš JAV Žemės ūkio ministerijos tikina, kad nedidelis cinamono kiekis padeda sumažinti diabetikams cukraus lygį kraujyje. Šešiasdešimt sergančiųjų diabetu Pakistano gyventojų buvo padalinti į dvi grupes: viena kasdien gaudavo po 1, kita – po 6 g cinamono miltelių. Bandymas truko iš viso 60 dienų. Po 40 dienų tų pacientų kraujyje, kurie gaudavo po gramą cinamono miltelių, cukraus lygis sumažėjo beveik 25 %, o tų, kurie gaudavo 6 gramus – net 29 %.
Vėlesni Andersono bandymai parodė, kad suvartojant po 10 g cinamono miltelių, rodikliai gerokai smuktelėjo ir siekė viso labo 10 %. Tyrimai, atlikti Olandijoje ir Vokietijoje, neparodė, kad nuo cinamono cukraus kiekis kraujyje mažėtų. Niekas negali paaiškinti, kodėl šie rezultatai taip nesutampa, tačiau Andersonas spėja, kad pacientams, sergantiems A tipo diabetu ir turintiems antsvorio, dozė buvo per maža.
Dar nežinoma, ar cinamonas sąveikauja su kitais vaistiniais preparatais. Andersonas taip pat pasiūlė naudoti vandeninį ilgo poveikio prieskonių ekstraktą, kadangi kai kurie cinamono komponentai skystina kraują. Dėl šios priežasties prieš pradedant savarankiškai gydytis cinamonu patartina vis dėlto pasikonsultuoti su savo gydytoju.
Ciberžolė
Tikriausiai berdamas kario ant savo mėgstamo patiekalo retai kas susimąsto, kad iš tiesų valgys ir ciberžolę. Mokslininkai tyrinėja šį prieskonį, o kai kurie netgi tikina, kad jis gali išgydyti vėžį ir sergančiuosius Alzheimerio liga. Juos labiausiai domina kurkuminas – medžiaga, suteikianti ciberžolei geltoną atspalvį.
Profesorius Bharatas Aggarwalis, tyrinėjantis vėžį Hjustone Anderseno centre, teigia, kad kurkuminas sukelia užprogramuotą vėžinių ląstelių mirtį. Be to, jis neleidžia augti kraujagyslėms, kurios maitina auglį. Pavyzdžiui, žiurkių, kurios gauna kurkumino, žarnyne sumažėja augliai. Mūsų dienomis šio prieskonio duodama sergantiems lėtinėmis onkologinėmis ligomis pacientams, kad būtų galima patikrinti, ar jis tikrai lėtina vėžinių ląstelių augimą.
Harvardo universiteto mokslininkai taip pat nesėdi sudėję rankas: jie kurkumino suleido į pelių su Alzheimerio ligos požymiais kraują. Po savaitės trombocitų skaičius sumažėjo 30 %. Tyrimai buvo atlikti tik su tomis pelėmis, kurios sirgo pradine Alzheimerio ligos stadija.
Saikingas mėgavimasis prieskoniais dar niekam nepakenkė, tad paskaninkite jais savo gyvenimą ir būkite sveiki!
Paskaninkite gyvenimą prieskoniais!
» Rašyti komentarą
» Komentarai
2012-04-02 16:42