Juodieji pipirai gali būti naudojami gydymo tikslais

Juodieji pipirai – tai prieskoniai, kurių galima rasti kone kiekvienuose namuose. Be jų sunku įsivaizduoti savo virtuvę. O ar žinojote, kad juose esančios medžiagos, verčiančios mus čiaudėti, taip pat padeda išsaugoti ir liekną figūrą?

Jeigu tokie mokslininkų iš Seulo spėjimai pasitvirtins, pipirai gali tapti nauja natūralia kovos su antsvoriu ir nutukimu priemone.

„Mūsų išvadose sakoma, kad piperinas (t. y. svarbi juodųjų pipirų sudedamoji dalis) stabdo riebalinių ląstelių augimą. Tai suteikia vilties, kad šis prieskonis padės gydyti ligas, susijusias su per dideliu svoriu“, – teigia jie.


Tai, kad pipirai iš tiesų yra labai naudingi, žinoma nuo neatmenamų laikų. Rytų šalyse jie naudojami choleros, diarėjos ir virškinamojo trakto ligų gydymui. Tačiau tiesa ta, kad apie patį juodųjų pipirų veikimo mechanizmą žinoma dar labai mažai.

Korėjos ekspertai, tirdami, kokį poveikį genams, atsakingiems už riebalinių ląstelių augimą ir vystymąsi, daro piperinas, išsiaiškino, kad tai gana efektyvi priemonė, užkertanti kelią riebalų kaupimuisi.

„Mes manome, kad piperinas – tai natūralus ir efektyvus vaistas, kuriuo galima gydyti su nutukimu susijusias sveikatos problemas“, – džiaugiasi mokslininkai.

» Rašyti komentarą