3 gėrimai geresniam miegui

Šie gėrimai padės jums lengviau ir greičiau užmigti.
 
Vanilinis vyšnių gėrimas
 
Vyšniose yra daug melatonino – hormono, reguliuojančio mūsų paros ritmą, miego ir būdravimo ciklus. Tad jeigu rytais ir vakarais gersite šį truputėlį liežuvį kerpantį gėrimą iš saldžių vyšnių sulčių, užmigsite lengviau, taigi ir galėsite nesunkiai normalizuoti savo miego grafiką.
 
Kam reikalinga vanilė? Kad ir dėl to, jog turi raminančių savybių. Neatsitiktinai vanilė taip plačiai naudojama aromaterapijoje – ji padeda sumažinti įtampą ir atsikratyti streso.
 
Gėrimui visiškai pakaks vienos vanilės lazdelės ar lašelio ekstrakto.
 
Yra ir pigesnių, prieinamesnių variantų – vanilinas arba vanilinis cukrus. O jeigu dėl kokios nors priežasties vanilės nemėgstate, tai galite jos ir nenaudoti.
 
Reikės: 150–200 ml vyšnių sulčių, 1–2 lašų vanilės ekstrakto (arba žiupsnelio vanilino).
 
Rytais išgerkite stiklinę vyšnių sulčių, vakarais – likus valandai ar pusantros iki miego, – procedūrą pakartokite pagardinę gėrimą, pagal norą, vanile. Ją geriau vartoti vakarais, kad dieną nebūtumėte pernelyg jau atsipalaidavę.
 
Levandų ir ramunėlių arbata
 
Šiame gėrime dera dvi labiausiai savo raminančiomis savybėmis garsėjančios gydomosios žolelės. Niekam ne paslaptis, kad tiek levandos, tiek ramunėlės padeda greitai atsipalaiduoti, suteikia ramybės pojūtį. Ramunėlėse esantis flavonas apigeninas smegenų audiniuose susijungia su kitomis medžiagomis ir užtikrina švelnų sedatyvinį poveikį. Patvirtinta, kad jis padeda net žmonėms, sergantiems generalizuotu nerimo sutrikimu. Taigi moksliškai įrodyta, jog ramunėlės padeda atsipalaiduoti ir užmigti.
 
Levandų aromato raminančios savybės irgi nėra naujiena – jis jau daugelį amžių naudojamas poilsiui ir nervų sistemai subalansuoti. Tyrimai parodė, jog šių gėlių kvapas padeda nuslopinti emocinį nerimą, greitai sumažinti naktinį smegenų aktyvumą. Trumpai tariant, įkvėpus levandų aromato mieguistumas praktiškai garantuotas.
 

Reikės: 1 šaukštelio levandų žiedų, 1 šaukštelio ramunėlių žiedų, 200 ml karšto vandens, pieno ir medaus – pagal skonį.
 
Vandenį užvirinkite. Užpilkite juo gėlių žiedus ir leiskite 10–15 minučių nusistovėti. Gerkite pagardinę pienu arba medumi.
 
Pieno gėrimas
 
Gardus šilto pieno ir medaus derinys, pagerintas trupučiu muskatinio riešuto, daugelį pasiunčia tiesiai į sapnų karalystę.
 
Turbūt jau nuo vaikystės spėliojote, kodėl šiltas pienas turi tokį poveikį. Taip yra dėl aminorūgšties triptofano, kurio esama piene, – jis pasižymi raminančiomis savybėmis. O dar yra kalcio, kuris padeda smegenims pasisavinti triptofaną.
 
Be to, šiltas pienas truputį padidina kūno temperatūrą, ko visiškai pakanka, kad tas atsipalaiduotų ir apimtų mieguistumas.
 
Negalima pamiršti ir placebo efekto. Kaip minėta, šiltą pieną mes nesąmoningai siejame su vaikyste. Nuo tokių asociacijų apima malonus ramybės, saugumo jausmas ir… Užmiegame it kūdikiai tikrąja šio žodžio prasme.
 
Grįžtant prie triptofano, ši aminorūgštis priskiriama prie nepakeičiamų. Žmogaus organizmas ją naudoja būtiniems baltymams sintetinti, bet triptofanas svarbus ir mūsų poilsiui, miegui, apetitui, nuotaikai. Mat jis yra serotonino, iš kurio sintetinamas melatoninas – tas pats hormonas, reguliuojantis miego ir būdravimo ciklus, – pirmtakas.
 
Štai čia labai svarbų vaidmenį atlieka medus. Jis ne tik skatina insulino gamybą, bet ir padeda triptofanui nusigauti iki smegenų, kur tas virsta serotoninu, o paskui ir melatoninu. Rezultatas – kūnui pasiųstas aiškus signalas: viskas gerai, metas miegučio!
 
Bene keisčiausias šio labai paprasto gėrimo recepto ingredientas yra muskato riešutas, neturintis, atrodo, nieko bendra nei su medumi, nei tuo labiau pienu. Be to, su šiuo prieskoniu reikia būti atsargiems. Pernelyg dažnai jį vartojant gali padažnėti širdies ritmas, pradėti kamuoti galvos ir skrandžio skausmai, pykinimas ir net haliucinacijos. Tačiau mažomis dozėmis (ketvirtis šaukštelio ar dar mažiau) muskato riešutas dovanoja kietą ir ramų miegą. Jame yra cheminių junginių, poveikiu prilygstančių trankvilizatoriams, labai gerai atpalaiduojančių, raminančių nervus, skatinančių miegą.
 
Reikės: 1 stiklinės (maždaug 200 ml) pieno, 2 šaukštelių arba 1 šaukšto medaus, 1/4–1/8 šaukštelio maltų muskatų.
 
Sušildykite pieną tiek, kad jis būtų karštas, bet dar būtų įmanoma gerti. Įmaišykite medų ir muskato riešutą. Išgerkite maždaug 30 minučių prieš eidami gulti – iš lėto, pasimėgaudami.

» Rašyti komentarą