Eterinis arbatmedžių aliejus yra gaunamas iš Australijoje augančio arbatmedžio (Malaleuca alternifolia). Gydymo tikslais ši priemonė naudojama jau daugiau nei šešiasdešimt metų. Tai gelsvas stipraus kvapo skystis, pasižymintis stipriu antibakteriniu, priešvirusiniu ir priešgrybeliniu poveikiu, dėl to plačiai naudojamas gydymui.
Odos pažeidimams. Kaip pirmoji pagalba arbatmedžio aliejus gali būti naudojamas gijimui skatinti esant įvairiems odos pažeidimams: įtrūkimams, įpjovimams, nubrozdinimams, nudegimams, vabzdžių įgėlimams, alerginiam bėrimui, herpesui.
Spuogų gydymui. Dėl stipraus antibakterinio poveikio arbatmedžio aliejus efektyviai gydo paprastuosius spuogus, naudojamas kosmetikos priemonėse spuoguotai odai prižiūrėti.
Grybelinėms ligoms. Arbatmedžio aliejus efektyvus pėdų grybelio gydymui ir profilaktikai.
Burnos ertmės ir dantenų ligoms. Arbatmedžio aliejumi gydomas dantenų uždegimas, mažinamas skausmas ir patinimas. Arbatmedžio aliejus efektyvus esant burnos kandidozei ir jos profilaktikai, naikina nemalonų burnos kvapą. Burnos ertmei skalauti naudojamas vanduo su keliais lašais arbatmedžio aliejaus.
Plaukams. Šampūnai su arbatmedžio aliejumi naudojami pleiskanų gydymui ir profilaktikai, taip pat slenkant plaukams. Esant nedideliam pažeidimo plotui grynas aliejus tepamas kosmetine lazdele ant pažeidimo vietos. Didesniems odos plotams gydyti galima naudoti arbatmedžio aliejų mišinyje 1:5 su šaltalankio aliejumi.
Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.
Kitas faktas
Komentarai (1)