Morkos kaip vaistas nuo peršalimo

Morkos – itin naudinga daržovė, padedanti įveikti peršalimo simptomus. Jose esantys vitaminai stiprina imunitetą, tonizuoja organizmą. Jei kasdien suvalgysite iki 500 g morkų, padidinsite organizmo atsparumą peršalimui, infekcinėms ligoms, pagerinsite regėjimą ir sulėtinsite senėjimo procesus, o susirgę greičiau pasveiksite.

 
Štai keli naudingi receptai:
 

  • Gerklė sudirgusi, peršti? Sumaišykite šviežiai spaustas sultis su medumi ir gerkite po šaukštą 4 kartus per dieną.
  • Vitaminingos salotos iš tarkuotų morkų, obuolių, alyvuogių aliejaus ir citrinos sulčių – gera imuniteto stiprinimo priemonė.
  • Puikia alternatyva pirktiniams nosies lašams taps morkų sultys – jos ypač pagelbės peršalusioms krūtimi maitinančioms mamytėms ir nėščiosioms. Morkų sultyse yra fitoncidų – natūralių „antibiotikų“, panašių į tuos, kurių randama česnakuose ir svogūnuose. Iš pradžių nosį praplaukite šiltu jūros druskos tirpalu, o tada kas 3 valandas įlašinkite į abi šnerves po 3–4 lašus skiestų arba grynų morkų sulčių. Kartokite procedūrą 3 kartus per dieną visą savaitę. Efektyviausiai padeda ankstyvoje slogos stadijoje. Rekomenduojama naudoti tik šviežiai spaustas sultis.
» Rašyti komentarą