Ar žinojote, kad citrinos gali padėti išvalyti jūsų organizmą ir taip pagerinti savijautą, odos ir plaukų būklę, išspręsti įvairias sveikatos problemas? Siūlome išbandyti!
Citrinų nauda
Nuo seno citrinų sultys buvo naudojamos skorbutui gydyti. Mūsų dienomis jas patariama gerti pervargus, persišaldžius ir daugelio ligų profilaktikai.
Naudingųjų medžiagų gausu ne tik šių vaisių minkštime, bet ir žievėje. Pavyzdžiui, joje esantis rutinas kartu su citrinas garsinančiu vitaminu C stiprina kraujagyslių sieneles, tad nors retkarčiais reikėtų suvalgyti citriną su visa žievele – tai sveika.
Nors citrinos labai rūgščios, jos vienos šarmingiausių produktų, taigi neutralizuoja rūgšties perteklių organizme.
Citrinos apsaugo nuo mikrobų, pasižymi antiseptinėmis savybėmis, padeda sergantiesiems ateroskleroze, virusinėmis infekcijomis, inkstų akmenlige, šlapimtakių uždegimu – ir tai dar ne viskas.
Kaip išorinė priemonė citrinos naudojamos odai balinti, strazdanoms atsikratyti, gelbsti nuo grybelio, o eterinis citrinų aliejus žinomas kaip naikinantis mikrobus, padeda nuo galvos skausmų, gerina bendrą organizmo tonusą, nuotaiką.
Poveikis
Gydytojai natūropatai daugelį sveikatos problemų sieja su organizmo rūgštėjimu. Kadangi citrinų sultys pasižymi stipriomis šarminėmis savybėmis, tirpdo besikristalizuojančią šlapimo rūgštį – vieną iš priežasčių, kodėl susergama reumatu, podagra, šlapimo pūslės akmenlige.
Taip pat citrinų sultys padeda skystinti tulžį ir pašalinti ją iš organizmo. O jose esantis vitaminas C gerina kalcio pasisavinimą – pasirūpina, kad jis nenusėstų ant kraujagyslių sienelių.
Vitamino C perteklius lengvai pašalinamas iš organizmo. Tuo pačiu valomi inkstai ir šlapimo pūslė, slopinami uždegiminiai procesai.
Kaip valyti organizmą
Sveikatinimo tikslais citrinos naudojamos jau seniai. Manoma, kad pirmasis organizmo valymo citrinomis kursą sudarė vokietis dietologas Johanas Šrotas (1800–1856). Jo esmė – kelias savaites gerti daug citrinų sulčių. Keisti įprastą dietą tuo metu visai nebūtina, nors pageidautina atsisakyti organizmą rūgštinančių produktų. Tai pirmiausia yra mėsa ir kiaušiniai, tada – pieno, grūdų produktai, ankštinės daržovės. Nepatariama gerti kavos ir arbatos.
Jeigu negalite visiškai atsisakyti minėtų produktų, pakaks apriboti jų vartojimą ir įtraukti į valgiaraštį šviežius vaisius, šviežias ir termiškai apdorotas daržoves (virtas, troškintas, užkeptas, bet ne skrudintas!). Kavą ir arbatą ar bent pastarąją galima pakeisti žolelių nuoviru.
Buteliais parduodamos citrinų sultys ir citrinos rūgštis gydytis netinka. Šviežiai išspaustos citrinų sultys greitai oksiduojasi, todėl nėra prasmės ruošti jas iš anksto.
Kad citrina lengviau išsispaustų, galima prieš tai 1–2 minutes ją pamirkyti karštame vandenyje.
Citrinų sultis dera gerti grynas – neskiedžiant vandeniu ir nesaldinant. Gerti reikia likus 30 minučių iki valgant (tai geriausias variantas, tačiau galima sultis gerti ir praėjus valandai, kai pavalgoma). Esant būtinybei, galima citrinų sulčių dienos dozę padalyti į kelias porcijas.
Kad nepakenktų dantų emaliui, sultis patariama gerti pro šiaudelį. Paskui galima praskalauti burną iš pradžių vandeniu, tada sodos tirpalu (šaukštelis stiklinei vandens).
Kurso trukmė priklauso nuo to, kokios būklės jūsų organizmas. Jeigu nėra rimtų sveikatos problemų, rezultato paprastai sulaukiama greičiau ir jis būna akivaizdesnis.
Valymas pagal schemą
Specialistai siūlo tokias organizmo valymo citrinomis schemas:
Ilgasis kursas
- Pirmoji diena – 1 citrina
- Antroji diena – 2 citrinos
- Trečioji diena – 4 citrinos
- Ketvirtoji diena – 6 citrinos
- Penktoji diena – 8 citrinos
- Šeštoji diena – 10 citrinų
- Septintoji diena – 12 citrinų
- Aštuntoji diena – 14 citrinų
- Devintoji diena – 16 citrinų
- Dešimtoji diena – 18 citrinų
- Vienuoliktoji diena – 18 citrinų
- Dvyliktoji diena – 18 citrinų
- Tryliktoji diena – 16 citrinų
- Keturioliktoji diena – 14 citrinų
- Penkioliktoji diena – 12 citrinų
- Šešioliktoji diena – 10 citrinų
- Septynioliktoji diena – 8 citrinos
- Aštuonioliktoji diena – 6 citrinos
- Devynioliktoji diena – 4 citrinos
- Dvidešimtoji diena – 2 citrinos
- Dvidešimt pirmoji diena – 1 citrina
Iš viso: per 3 savaites – 200 citrinų
Sutrumpintas kursas
- Pirmoji diena – 5 citrinos
- Antroji diena – 10 citrinų
- Trečioji diena – 15 citrinų
- Ketvirtoji diena – 20 citrinų
- Penktoji diena – 25 citrinos
- Šeštoji diena – 25 citrinos
- Septintoji diena – 25 citrinos
- Aštuntoji diena – 25 citrinos
- Devintoji diena – 20 citrinų
- Dešimtoji diena – 15 citrinų
- Vienuoliktoji diena – 10 citrinų
- Dvyliktoji diena – 6 citrinos
Iš viso: per 12 dienų – 201 citrina
Šių schemų esmė paprasta – kasdien vis didinti išgeriamą citrinų sulčių kiekį, o paskui, pasiekus maksimumą, vėl pradėti jį mažinti. Tas maksimalus išspaudžiamų citrinų skaičius turėtų būti ne mažesnis kaip 18–25 vaisiai. Jeigu savijauta nepagerėja, citrinų galima dar padauginti arba išlaikyti maksimalų skaičių ilgiau: ne 3–4 dienas, o, tarkime, savaitę.
Daugeliui žmonių toks citrinų sulčių kiekis jokių problemų nesukelia – jie išgeria jas lyg niekur nieko. Tačiau būna, kad tai tampa sunkiai įveikiama užduotimi.
Tuo atveju, jeigu citrinų sultys sukelia nemalonių pojūčių skrandyje, degina, galima kuriam laikui gydymą pristabdyti arba sumažinti vaisių kiekį. Bet kuriuo atveju, prieš pradedant kursą, patartina pasikonsultuoti su gydytoju.
Jeigu sergate lėtine liga, gali būti, kad po palengvėjimo, kurį pajusite po pirmojo organizmo valymo kurso, vėl pasireikš nemalonių simptomų. Tokiu atveju derėtų pakartoti kursą – tik sutrumpintą, štai pagal tokią schemą:
Trumpasis kursas
Pirmoji diena – 1 citrina
Antroji diena – 2 citrinos
Trečioji diena – 3 citrinos
Ketvirtoji diena – 4 citrinos
Penktoji diena – 5 citrinos
Šeštoji diena – 4 citrinos
Septintoji diena – 3 citrinos
Aštuntoji diena – 2 citrinos
Devintoji diena – 1 citrina
Kai atvejis tikrai sunkus
Žinomas Vokietijos gydytojas natūropatas, natūropatijos pradininkas Arnoldas Eretas (1866–1922) vienoje savo knygų pateikė tokį receptą „įsisenėjusiems“ taršalams – gleivėms, šlapimo rūgščiai – iš organizmo valyti.
Paimkite keturių citrinų sultis ir minkštimą. Vienos citrinos žievelę sutarkuokite ir sumaišykite su minkštimu bei sultimis. Mišinį pasaldinkite pagal skonį medumi arba uogiene, vaisių džemu – kad nebūtų taip rūgštu ir kartu.
A. Ereto tvirtinimu, toks gėrimas padeda net tada, kai kitos organizmo valymo priemonės neduoda jokių apčiuopiamų rezultatų.
2017-12-23 09:59