Ką gydo medus?

Šaltasis sezonas daugelį verčia traukti nosimi ir apsirūpinti popieriaus atsargomis. Pats metas išsitraukti stiklainėlį medaus ir pasimėgauti šiuo sveikatai naudingu skanėstu! Ar žinote, kokių gydomųjų savybių turi įvairios jo rūšys?
 
Akacijų medus. Šio medaus patariama skanauti žmonėms, besiskundžiantiems inkstų ligomis, šlapimo takų infekcijomis. Tinka diabetikams, dietinei mitybai, ramina nervų sistemą, gydo nemigą, stiprina imunitetą.
 
Grikių medus. Kadangi grikių meduje yra daug geležies ir baltymų, jis puikiai valo kraują, padeda atsinaujinti pažeistiems audiniams, pakelia hemoglobino kiekį kraujyje. Rekomenduojamas žmonėms, kenčiantiems dėl lėtinio gastrito, padidėjusio rūgštingumo, anemijos.
 
Viržių medus. Puikus antiseptikas, nepakeičiamas sergantiesiems bronchine astma. Valo kraują, šalina iš organizmo skysčius, puikiai veikia besiskundžiančius reumatizmu, podagra. Ypač tinka imunitetui stiprinti.
 
Dobilų medus. Tinka gydant ginekologinius susirgimus, hemorojų, asteniją (fizinį ir psichinį nuovargį). Taip pat pasižymi šlapimą varančiu ir atsikosėjimą lengvinančiu poveikiu.

 
Liepų medus. Liepų meduje gausu nepakeičiamų aminorūgščių. Gydo peršalimą, viršutinių kvėpavimų takų susirgimus, kepenų, inkstų ligas, skrandžio ir žarnyno uždegimus, stiprina širdies veiklą.
 
Pievų gėlių medus. Pasižymi uždegimą malšinančiu poveikiu, kovoja su mikrobais. Rekomenduojamas, kai kankina galvos, skrandžio skausmai, nemiga, širdies permušimai, viršutinių kvėpavimo takų ligos.
 
Saulėgražų medus. Šis medus ne tik gardus, bet ir saugo nuo širdies ligų, padeda įveikti bronchinę astmą, osteochondrozę, neuralgiją. Stiprina organizmą ir imunitetą.
 
Rapsų medus. Nors rapsai sulaukia pačių prieštaringiausių vertinimų, tačiau medus, teigiama, yra itin naudingas sveikatai: skatina smegenų veiklą, padeda iš organizmo pašalinti sunkiuosius metalus, stiprina imunitetą, tinkamas vartoti moterims menopauzės metu. Naudingas kepenims, kasai.
 
Kiaulpienių medus. Šis medus greitina medžiagų apykaitą, jaunina, valo kraują, gerina nuotaiką, virškinimą, stiprina bendrą organizmo savijautą. Labai kvapnus.
 

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Saule
2020-11-03 12:07
o medus su priedais išlieka toks pat naudingas, pvz.https/www.broliumedus.lt/produktas/medus-su-saltalankiais-200g/, ar geriau rinktis gryną medų?