Levandų aliejus nuovargio ir nerimo malšinimui

Levandų aliejus – vienas iš seniausių ir didžiausio pripažinimo sulaukusių eterinių aliejų, dėl malonaus ir atpalaiduojančio aromato dažnai naudojamas net gaminti kvepalus. Įrodyta, kad šio aliejaus kvapas ramina ir padeda atsikratyti galvos skausmų, nuovargio, kai kuriais atvejais nemigos ir nervinių sutrikimų (o štai kandims ir uodams jis labai nepatinka).

Klinikiniais tyrimais įrodyta, kad šis aliejus žmogaus organizmui yra labai naudingas. Jis pasižymi antiseptinėmis savybėmis, padeda esant uždegimui, sąnarių skausmams, gydo nedideles žaizdeles ir įpjovimus, nudegimus ir vabzdžių įkandimus.

Eterinis aliejus išgaunamas distiliavimo būdu iš džiovintų saulėje levandų. Šis augalas auga karštose vietose, tad neretai aptinkamas Afrikoje, Viduržemio jūros regione, klesti sausoje smėlingoje dirvoje.

Itin vertinamas aliejus, išgaunamas iš Lavandula rūšies gėlių – jis bespalvis, tinkamas maistui, parfumerijai ir kosmetikai. Dera su daugeliu kitų eterinių aliejų (pavyzdžiui, kedrų, pušų, snapučių ir muskato riešutų).


Tyrimai atskleidė, kad eterinis levandų aliejus padeda įveikti nerimą, baimę, problemišką Alzheimerio liga sergančių pacientų elgesį. Vienas iš tyrimų įrodė teigiamą poveikį sergantiems silpnaprotyste.

Taip pat plačiai šis aliejus naudojamas gydyti įvairias kvėpavimo takų ligas – peršalimą, kosulį, bronchitą, anginą. Tai puiki plaukų ir veido odos priežiūros priemonė, naudinga ji ir norintiems atsikratyti utėlių bei glindų. Aliejus pasižymi antibakterinėmis ir grybelius naikinančiomis savybėmis, todėl tinka gydyti spuogus, raukšleles, psoriazę, įvairius uždegimus. Naudojamas su ramunėlėmis gydo egzemą.

Bandyta išsiaiškinti, ar šis eterinis aliejus gali sumažinti nuovargį po darbo dienos. Įrodyta, kad taip. Net ir moterims po gimdymo galima pagulėti šiltoje vonioje su keliais lašais aliejaus, kad sumažėtų skausmai.

Ši priemonė taip pat padeda užmigti, todėl yra veiksminga priemonė sergantiems nemiga.

Nors niekas neabejoja šio aliejaus nauda, vis dėlto vyrai neturėtų juo piktnaudžiauti: cheminės aliejaus medžiagos slopina vyriškus hormonus ir didina moteriškųjų kiekį, todėl nuolat jį naudojantiems vyrams gali padidėti krūtinė.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
maja
2012-03-19 17:00
O mane levandų aliejus labai raminančiai veikia. Prieš miegą įlašinu į karštą vonią ir paskui beveik iškart užmiegu
ffefewqa
2012-01-06 18:15
aš visuomet naudoju levandų aliejų vonioje. Keli lašai į karštą vandenį gali tiesiog stebuklingai atpalaiduoti po sunkios dienos