Stresas - dažniausia skrandžio problemų priežastis

Kas trečias danas nuo trisdešimties iki šešiasdešimties metų amžiaus skundžiasi skrandžio veiklos sutrikimais, silpnumo jausmu ir kitais bendro pobūdžio negalavimais. Danijos medikai iš Kopenhagos yra įsitikinę, kad visų šių problemų priežastis yra stresas.


Iš viso buvo apklausta 1019 respondentų. Pasirodė, kad kad praktiškai pusė iš jų patiria skrandžio veiklos sutrikimus, tačiau dažniausiai taip būna stresinėse situacijose. Medikai spėjo, kad skausmai, pilvo pūtimas ir virškinamojo trakto problemos – tai streso, nepakankamo fizinio aktyvumo, blogo miego ir nereguliarios mitybos pasekmė.

Paprastai būna taip: susinervinęs žmogus ima valgyti greitai ir nereguliariai. Dėl to nukenčia skrandis ir sutrinka žarnyno funkcija. Mokslininkai pabrėžia, kad mūsų emocinė būklė stipriai veikia fizinę sveikatą. Kuo mažiau streso patiria žmogus, tuo didesnė tikimybė, kad jis bus sveikas.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Nuomone
2017-12-11 15:12
Kokia nesamone, neranda ligu, tai viska deda ant to streso. Kiek zinau stresuojanciu zmoniu, turinciu labai dideliu problemu, praradusiu pinigus,verslus, artimuosius, tik kazkaip neturinciu jokiu problemu su virskinimu, jie turetu buti ligoniai, deja, tai ne nuo streso.
deima
2012-05-28 11:02
Jeigu jau taip nutinka kad sustreikuoja skrandis nuo streso ar ne nuo streso, tai super padeda dvi tabletes verdin gastro complexx preparato,tai augalinis preparatas is rozmarinu, ciberzoliu, pipirmeciu, artisoku, dar ir kitiems vidaus organams gerai.
Vaida
2012-04-27 12:43
Nuo streso aplamai visos ligos prasideda