Kaip kaitinti kojas?

@ Shutterstock

Ruduo – peršalimo ligų metas. Karštos vonelės padės jums greičiau pasveikti!
 
Esant kosuliui, užgultai nosiai ir bendriems negalavimams karštos vonelės kojoms – pati efektyviausia procedūra, kurią galima atlikti namų sąlygomis. Karštas vanduo pakelia vietinę kūno temperatūrą, kojų kraujagyslės išsiplečia, kraujas „nusiurbiamas“ iš užgultos nosies, bronchų ir trachėjos, sumažėja uždegimo apimtų zonų patinimai ir paburkimai, todėl tampa lengviau kvėpuoti, išnyksta kosulys. Viso to galima pasiekti vos per 15 minučių.
 
Karštos vonelės – efektyvi profilaktinė priemonė, padėsianti jums, jei sušalote ar sušlapote kojas. Ji padeda greitai sušilti ir užkirsti kelią nemalonioms pasekmėms.
 
Kaip ir bet kuri kita procedūra, vonelės kojoms turi savų kontraindikacijų: tai – nėštumas (karštas vanduo didina persileidimo ir priešlaikinio gimdymo tikimybę), širdies ir kraujagyslių ligos (procedūros metu širdis gauna papildomą krūvį, pulsas tampa tankesnis). Kojų negalima kaitinti, jei kūno temperatūra aukštesnė nei 37,5 laipsnių – vonelės temperatūrą pakels dar labiau, dėl ko pablogės savijauta.
 
Kalbant apie vaikus – šios procedūros leidžiamos nuo 3-4 metų amžiaus (ne anksčiau!), vaikams vandens temperatūra turi būti žemesnė, negu suaugusiesiems (vaikų odelė jautresnė, todėl reikia orientuotis į vaiko, o ne į savo pojūčius). Ir dar šis tas: niekada nepalikite atžalos be priežiūros!
 
Kaip kaitinti kojas?
 
Jei procedūrą atliekate pirmą kartą, į negilų dubenį ar vonelę įpilkite 38-39 laipsnių temperatūros vandens, šalia pasistatykite arbatinuką su karštu vandeniu. Po 2-3 minučių, kai apsiprasite su vandens temperatūra, įpilkite karšto vandens, apsipraskite, įpilkite vėl. Kartoti reikia tol, kol pasieksite 40-41 laipsnį. Tačiau kankintis nereikia – vanduo neturi jums teikti nemalonių pojūčių.
 
Procedūros trukmė – 10-15 minučių.
 
Gydytojų teigimu, gilios vonelės (t.y. iki kelių) yra efektyvesnės. Po jų kojas reikia sausai nušluostyti, pageidautina patepti maitinamuoju kremu. Dar geriau, jeigu turite galimybę po to iš karto prigulti ir išgerti karštos arbatos (liepžiedžių, šalavijų, čiobrelių ar juodosios arbatos su medumi ir citrina).
 
Keli vonelių kojoms receptai

 
Procedūros efektyvumą didina kai kurie priedai.
 
Garstyčios
 
Dozavimas: 1 šaukštas garstyčių miltelių 1 litrui vandens.
 
Garstyčios dirgina odą, gerina kraujo pritekėjimą ir stiprina karštų vonelių efektą. Tokios vonelės rekomenduojamos, kai reikia greitai sušilti, esant užgultai nosiai ir sausam kosuliui.
 
Vaistažolės

Pasiruoškite vaistažolių antpilą: 2 šaukštus šalavijų, čiobrelių ar medetkų (galima naudoti jų mišinį) užpilkite litru verdančio vandens, leiskite pritraukti.
 
Šiuo atveju vaistažolės papildomai pasitarnauja inhaliacijoms (ypač jei daromos gilios vonelės).
 
Rekomenduojama suaugusiems ir vaikams nuo kosulio ir užgultos nosies.
 
Eteriniai aliejai
 
Įlašinkite į vonelę 2-3 lašus eterinio pušų, eukaliptų ar kedrų aliejaus.
 
Inhaliacijoms tokios vonelės dar efektyvesnės, negu vonelės su vaistažolėmis. Eteriniais aliejais praturtinti garai patenka į kvėpavimo takus, išplečia bronchus ir padeda lengviau atsikosėti.

» Rašyti komentarą