5 natūralios priemonės, kurios padės atbaidyti uodus

Jaukų vasaros vakarą nusprendėte praleisti sodyboje ir pasimėgauti vakaru po atviru dangumi? Ši idėja skamba tikrai šauniai, tačiau puikią nuotaiką greitai gali sugadinti aplink zirziantys uodai. Atrinkome 5 natūralias priemones, kurios padės greitai ir lengvai atsikratyti įkyriųjų kraujasiurbių.

 

Tinkamai apsirenkite

 

Išsiruošę į gamtą renkitės plono audinio, bet ilgais, kuo daugiau kūno dengiančiais drabužiais. Jei ruošiatės ilgiau būti vienoje vietoje, kur daug vabzdžių, pavyzdžiui – uogauti, galvą ir veidą pridenkite nuo uodų saugančiu tinkleliu ir kepure.

 

Naudokite arbatmedžio aliejų

 

Arbatmedžio kvapas atbaido uodus, jį taip pat galima naudoti kaip dezinfekuojamąją priemonę, jei jums jau įgėlė. Žaizdą nuplaukite vandeniu ir užlašinkite keletą lašų arbatmedžio aliejaus. Tai numalšins uždegimą ir niežulį.

 

Į pagalbą pasitelkite aštrius kvapus

 

Uodus atbaido ir gvazdikėlių, baziliko, pelargonijos, anyžiaus, kedro bei eukalipto kvapai. Šių augalų aliejumi reiktų patepti odą arba užlašinti kelis lašus ant šilumos šaltinio, pavyzdžiui, ant laužo. Į laužą dar galima įmesti pušų, eglių kankorėžių arba truputį padžiovintų kadugio spyglių.

 

Prižiūrėkite aplinką

 

Norint sumažinti kraujasiurbių antplūdžius, derėtų tinkamai prižiūrėti namų aplinką. Rekomenduojama kuo trumpiau pjauti žolę, karpyti krūmus, vijoklius – uodai dieną linkę ilsėtis, slėptis ant augalijos, ypač kur juntama drėgmė. Panaikinę šių vabzdžių buveines, sumažinsite jų kiekį greta savęs ir apsisaugosite nuo sukandimų.

 

Valgykite česnaką

 

Nors daugeliui žmonių nepatinka česnako kvapas, tačiau, sutikite, jis gerokai malonesnis už nuolatinį odos niežėjimą.

 

Jei norite, kad jūsų nepultų uodai – valgykite kuo daugiau česnako. Pasirodo, kad česnako kvapas itin neigiamai veikia uodus ir jie vengia siurbtis tiems, kurių kraujyje didelė šios daržovės sulčių koncentracija.

 

Ką daryti uodui įkandus?

 

Jeigu uodų išvengti nepavyko, įkandimo sukeltą niežulį galima numalšinti ant įkandimo vietos 15 min. palaikius vatos gniužulėlį, suvilgytą spiritiniu medetkų žiedų antpilu.

 

Padeda ir geriamosios sodos tirpalas (pusę arbatinio šaukštelio sodos išmaišyti stiklinėje vandens), actas (skiestas per pusę su vandeniu) ar kalio permanganato tirpalas. Skausmą ir niežulį taip pat gerai naikina šviežiai trinti pelyno, petražolės, mėtos ar gysločio lapai.

» Rašyti komentarą