Šie simptomai pranašauja pragaištingą ligą: pasitikrinkite

Plaučių vėžys gali prasidėti bet kurioje plaučių ar kvėpavimo takų dalyje, o šios ligos rizika didėja su amžiumi. Laiku nepastebėtas vėžys iš plaučių gali išplisti į kitas kūno dalis – tai vadinama plaučių vėžio metastazėmis. Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad ankstyvųjų vėžio ženklų pastebėti neįmanoma, tačiau pasitelkę įžvalgą ir žinias galite nesunkiai atskirti pavojingus simptomus ir laiku kreiptis į gydytojus.

 

Pagrindiniai simptomai

 

Dažnai plaučių vėžio diagnozę išgirdę pacientai nuolatinį sunkumą kvėpuojant, pasikartojančias kvėpavimo takų infekcijas ir krūtinės skausmą jaučia jau seniai. Tačiau šie simptomai su plaučių vėžiu nesusiejami tol, kol nebūna per vėlu.

 

„Kosulys ar pasikartojantis bronchitas nėra pakankama priežastis manyti, kad sergate plaučių vėžių. Vis dėlto, jei priklausote rizikos grupėms, labai svarbu atkreipti dėmesį į visus, net menkiausius simptomus.“ – sako Russellas Halesas, medicinos daktaras onkologas ir plaučių vėžį gydančios klinikos vadovas.

 

„Sidney Kimmel Comprehensive Centre“ dirbantis medikas taip pat pabrėžia, kad egzistuoja daugybė skirtingų simptomų, kurie gali pranašauti plaučių vėžį  – vienas iš jų susijęs su balsu.  Pasirodo, kad sergantieji plaučių vėžiu neretai būna užkimę. Nuolatinį užkimimą sukelia lėtinis kosulys arba auglys, kuris spaudžia balso stygas.

 

Kitas pakankamai dažnas simptomas, kuris dažniausiai pranašauja vėžį, tai lėtinis kosulys. Plaučių vėžiu sergantys žmonės dažnai skundžiasi, kad kosulys niekaip nepraeina – lėtinis kosulys nustatomas kai kosėjimas nesiliauja ilgiau nei aštuonias savaites. Taip pat vertėtų nepamiršti ir pasikartojančių kvėpavimo takų infekcijų – dažnas bronchitas ir pasikartojantis plaučių uždegimas taip pat įspėja apie galimą vėžio diagnozę.

 

Simptomų yra ir daugiau

 

Plaučių vėžį pranašauja ne vien kosulys ar prikimęs balsas, egzistuoja kur kas daugiau simptomų į kuriuos nederėtų numoti ranka.

 

Vystantis plaučių vėžiui, gali atsirasti skausmas krūtinėje ar petyje, sumažėti apetitas, kamuoti nuolatinis nuovargio jausmas bei kristi svoris. Ekspertai priduria: „Jei pastebite kokį nors galimą vėžio simptomą ar kokius nors neįprastus pasikeitimus organizme, susisiekite su savo gydytoju. Ankstyva vėžio diagnozė gali išgelbėti jums gyvybę“.

 

Didžiosios Britanijos Nacionalinė sveikatos tarnyba taip pat dalinasi retesniais plaučių vėžio simptomais, apie kuriuos daugelis žmonių gali nežinoti. Tai gali būti pirštų išvaizdos pakitimai – pirštai gali išsilenkti, o pirštų galiukai gali atrodyti platesni. Kai kurie žmonės taip pat pastebi veido ar kaklo patinimą, padidėjusius limfmazgius, pykinimą ir galvos svaigimą.

» Rašyti komentarą