6 požymiai, kad vartojate per daug druskos

@ Shutterstock

Per didelis druskos kiekis gali būti žalingas sveikatai. Druskos perteklius organizme gali padidinti kraujospūdį, netgi sukelti kognityvinius, t. y. pažintinius sutrikimus. Nors daugelis neįsivaizduoja maisto be druskos, tačiau būtina stebėti, kiek jos suvartojame.

 

Požymiai, rodantys, kad vartojate per daug druskos:

 

 1. Dažnai šlapinatės. Dažnas šlapinimasis yra būdingas tiems, kas vartoja per daug druskos. Dažniausiai galite pajusti skubų poreikį pabusti vidurnaktį pasišlapinti. Tačiau tai taip pat yra daugelio kitų ligų, tokių kaip: 2 tipo cukrinis diabetas ir pernelyg aktyvi šlapimo pūslė, simptomas.

   
 2. Jaučiate nuolatinį troškulį. Vartojant per daug druskos, galite nuolat jausti troškulį. Taip atsitinka todėl, kad maisto produktai, kuriuose yra daug natrio, sutrikdo kūno skysčių balansą. Geriausias būdas tai kompensuoti – gerti daug vandens ir sumažinti druskos suvartojamą kiekį.

   
 3. Patinimas skirtingose kūno vietose. Vartojant per daug druskos, galite patinti įvairios kūno vietos. Dar kitaip šis reiškinys vadinamas edema – tai skysčio susikaupimas audiniuose, daugiausia tarpląsteliniuose tarpuose. Tiems, kas vartoja per daug druskos, dažniausiai pastebimas pirštų ir kulkšnių patinimas, taip pat būdingas skirtingų kūno vietų patinimas iš pačio ryto, tik atsikėlus.

   
 4. Maistas dažnai jums atrodo prėskas, be skonio. Jeigu pastebite, kad nuolat norite savo maistą pagardinti gausiai druska, maistas atrodo be skonio – gali būti, kad vartojate per daug druskos. Laikui bėgant skonio receptoriai prisitaiko prie sūraus skonio, todėl kyla poreikis į maistą įpilti vis daugiau druskos.

   
 5. Dažnai jaučiate silpną galvos skausmą. Jeigu jums dažnai nestipriai skauda galvą, yra tikimybė, kad skausmus sukelia dehidratacija. Vartojant per daug druskos, atsiranda dehidratacija, dėl kurios pradeda dažnai skaudėti galvą. Gerkite kuo daugiau vandens ir sumažinkite druskos suvartojamą kiekį, jeigu patiriate nuolatinį galvos skausmą.

   
 6. Jaučiate didelį potraukį sūriam maistui. Kai skonio receptoriai prisitaiko prie sūraus skonio, atsiranda poreikis nuolat valgyti ką nors vis sūresnio. Po sočių pietų, staiga pajuntate, kad norite dar suvalgyti sūdytus žemės riešutus, traškučius ir kitus sūrius užkandžius.
» Rašyti komentarą