Tiesinate plaukus? Mokslininkai turi jums blogų žinių

Plaukų tiesinimas – ne naujiena. Tiesinant plaukus neretai neapsieinama ir be papildomų priemonių, tokių kaip plaukų galiukų serumas, apsauga nuo karščio ir purškiamas plaukų kondicionierius. Vis dėlto, neseniai atlikti tyrimai atskleidė, kad plaukų tiesinimas kenkia sveikatai ir netgi du kartus padidina gimdos vėžio riziką.

 

Naujausi tyrimai

 

Pasak tyrimui vadovavusios daktarės Aleksandros White, plaukų formavimo priemonėse, pavyzdžiui, dažuose ir cheminėse tiesinimo priemonėse, yra įvairių medžiagų, kurios gali būti kancerogeninės. „Tyrimo metu išsiaiškinome, kad plaukų tiesinimo priemonėse yra tokių cheminių medžiagų kaip ftalatai, parabenai, ciklosiloksanai ir metalai, o jas kaitinant gali išsiskirti formaldehidas,“ – pasakoja mokslininkė.

 

Pasak specialistės, plaukų dažų, tiesinimo ir kitų plaukų priežiūros produktų naudojimas yra akivaizdžiai susijęs su krūties, kiaušidžių ir gimdos vėžio rizika. Atlikę išsamią analizę, mokslininkai atrado, kad jei pavojingos plaukų priežiūros priemonės naudojamos keturis kartus per metus ar dažniau, vėžio rizika išauga net 2 kartus.

 

Kas yra formaldehidas?

 

Formaldehidas (dar žinomas kaip metanalis) yra bespalvės dujos, turinčios specifinį nemalonų kvapą. Nedideliais kiekiais ši medžiaga yra randama kosmetikos priemonėse, dezodorantuose, tirpikliuose bei dezinfekcinėse medžiagose.

 

Aplinkos Apsaugos Agentūra formaldehidą yra įtraukusi į nuodingų medžiagų, galinčių sukelti vėžį, sąrašą. Pastebėta, kad dažnas sąlytis su šia medžiaga padidina leukemijos, plaučių vėžio, kiaušidžių ir gimdos vėžio, krūties vėžio bei kitų vėžio tipų riziką.

 

Kaip apsisaugoti?

 

Jei norite išvengti kontakto su šia medžiaga, vertėtų rinktis natūralias ir aplinkai bei gyviems organizmams saugias kosmetikos, higienos bei švaros prekes.

 

Mėgstantiems dažnai tiesinti plaukus, vertėtų atsisakyti apsauginių priemonių nuo karščio ir kitų purškiklių, kuriuose yra ftalatų, parabenų ar metalų. Verčiau plaukus palepinkite natūraliomis ir saugiomis aliejinėmis kaukėmis bei atraskite tokį plaukų formavimo būdą, kuris tausotų plaukus ir galvos odą.

» Rašyti komentarą