9 būdai, kurie padės išsimiegoti karštomis vasaros naktimis

@ Shutterstock

Vis labiau įsibėgėjant vasarai ir šylant orams, kyla nuotaika, tačiau ir kartu nerimas – ar pavyks kokybiškai išsimiegoti bei pailsėti naktį. Yra kelios, laiko patikrintos ir visiems prieinamos, gudrybės, kurios padės lengviau ištverti karštą vasaros naktį.

 

 1. Dėvėkite medvilninę pižamą. Dėvint medvilninius rūbus, kvėpuoja oda – gali išgaruoti prakaitas, todėl nukrenta kūno temperatūra, jis atvėsta, pasidaro lengviau užmigti ir išsimiegoti. Jeigu jums vis tiek per karšta – galite išbandyti miegą be rūbų.

   

 2. Atvėsinkite kambaryje užuolaidas. Išpurkškite vandens buteliuku užuolaidas ar ruletus, tai padės atvėsinti bendrą kambario temperatūrą. Ši gudrybė naudojama nuo pat karalienės Viktorijos laikų, iki šiol išlieka viena geriausių alternatyvų kondicionieriui, be to, pareikalauja minimalių išlaidų ir neteršia aplinkos.

   

 3. Išjunkite elektronikos prietaisus. Moksliškai įrodyta, kad veikiantys elektronikos prietaisai skleidžia nemažai šilumos kambaryje, todėl jų išjungimas padės atvėsinti patalpas.

   

 4. Miegokite vienas lovoje. Gali atrodyti, kad išduodate antrą pusę, tačiau bene didžiausią jūsų miegamojo šilumos šaltinį skleidžia šalia esantis žmogus. Jeigu darosi pernelyg karšta miegoti, apsvarstykite galimybę miegoti atskirose lovose arba bent jau pasidarykite didelį tarpą ir laikykitės atstumo.

   

 5. Atvėsinkite patalynę šaldiklyje. Tai gali pasirodyti šiek tiek beprotiška, tačiau įdėję savo patalus į šaldiklį arba bent jau šaldytuvą, kuriam laikui juos atvėsinsite, o to užteks, kad greičiau užmigtumėte.

   

 6. Dieną uždenkite miegamojo langus. Kartais, norint kokybiškai išsimiegoti, reikia imtis prevencinių žingsnių. Pavyzdžiui, siekiant išlaikyti kuo vėsesnę temperatūrą kambaryje vasarą, galite uždangstyti miegamojo langus nuo saulės spindulių iš pat ankstyvo ryto. Toks sprendimas gali padėti smarkiai sumažinti kambario temperatūrą – net iki dešimties laipsnių.

   

 7. Praplaukite riešus šaltu vandeniu. Tekantis šaltas vanduo virš rankų, riešų ir pėdų, gali padėti atvėsinti kūno temperatūrą. Tai laikinas sprendimas, tačiau jo užtenka, kad pradėtumėte grimzti į miego karalystę.

   

 8. Naudokite šaldytų ryžių paketą. Galite paimti kojinę, pridėti į ją ryžių ir viską palaikyti šaldymo kameroje visą dieną – nakčiai turėsite puikų ledo paketą, kuris ne tik gaivins, bet ir neištirps, bei nepraras savo formos.

   

 9. Miegokite kuo žemiau – ten vėsesnė temperatūra. Ypač karštomis naktimis pabandykite pastatyti čiužinį ant grindų, nes toje pačioje patalpoje gali būti stebėtinas temperatūros skirtumas tarp oro kambario viršuje, ties lubomis ar viduriu, ir apačioje, ties grindimis.

» Rašyti komentarą