Iš burnos sklinda nemalonus kvapas? Išbandykite šias gudrybes

Jeigu artimieji ėmė skųstis, kad jums iš burnos sklinda nemalonus kvapas, neįsižeiskite, o verčiau padėkokite. Pasak odontologų, pačiam užuosti savo burnos kvapą yra nepaprastai sunku ir geriausia, kai apie iškilusią problemą mus įspėja artimieji. Pasirodo, kad nemalonų kvapą iš burnos gali sukelti ne tik higienos stoka, bet ir įvairios ligos.

 

Testą gali atlikti kiekvienas

 

Nors pačiam užuosti savo burnos kvapą yra sunku, tačiau įmanoma. Didžiosios Britanijos Dantų ir burnos priežiūros asociacija rekomenduoja atlikti paprastą testą – palaižykite savo riešą, šiek tiek palaukite ir pauostykite. Pasak asociacijos atstovų, tokiu būdu galima pačiam pasitikrinti ar iš burnos nesklinda nemalonus kvapas.

 

Daugybė priežasčių

 

Blogą burnos kvapą gali sukelti daugybė skirtingų priežasčių. Express.uk duomenimis, dažniausiai blogą kvapą sukelia vartojami vaistai, burnos sausumas, nuolat kylančios skrandžio rūgštys, netinkami mitybos įpročiai, miegas išsižiojus bei rūkymas.

 

Taip pat svarbu nepamiršti, kad nemalonų kvapą iš burnos gali sukelti įvairios infekcijos ir uždegimai – burnos ir ryklės žaizdelės, peršalimo ligos, plaučių ir sinusų sutrikimai, inkstų nepakankamumas, diabetas ir kepenų ligos. Būtent dėl šių priežasčių būtina sekti savo burnos kvapą, o atsiradus nemaloniems – išsiaiškinti tikrąsias priežastis.

 

Kaip užtikrinti gaivumo ir švaros pojūtį?

 

Express.uk teigimu, norint, kad iš burnos visuomet sklistų gaivos ir švaros kvapas, visų pirma reikėtų pasirūpinti tinkama burnos higiena. Patariama du kartus per dieną valyti dantis dantų šepetėliu, tris kartus per dieną valyti tarpdančius tarpdančių siūlu. Valant dantis vertėtų nepamiršti nušveisti ir liežuvio, kadangi ant jo kaupiasi daugybė bakterijų, kurios gali imti skleisti nemalonų kvapą. Maksimaliam švaros pojūčiui užtikrinti po dantų plovimo burną galima išsiskalauti burnos skalavimo skysčiu.

 

Kitas svarbus aspektas – reguliari profesionali burnos higiena. Bent kartą per metus rekomenduojama apsilankyti burnos higienisto kabinete ir atlikti gilų dantų ir burnos ertmės valymą, kurio metu pašalinami susidarę akmenys ir apnašos.

 

Na, ir galiausiai, Express.uk ekspertai pataria atsisakyti pieniškų maisto produktų. Pasirodo, kad pieno apnašoms kaupiantis ant dantų ima daugintis rūgimą skatinančios bakterijos, todėl iš burnos ima sklisti itin nemalonus kvapas.

 

Žinoma, jeigu laikantis šių patarimų situacija nesikeičia arba netgi blogėja, vertėtų apsilankyti pas šeimos gydytoją, kuris galės atlikti reikalingus tyrimus ir nustatyti ar nekenčiate nuo kokių nors rimtesnių sutrikimų (diabeto, inkstų, kepenų ir skrandžio ligų), kurie sukelia blogą burnos kvapą.

» Rašyti komentarą