Staiga apėmė noras suvalgyti obuolį arba citriną... Kodėl? Viskas paprasta – organizmas praneša, kad jam trūksta tam tikrų mikroelementų ir vitaminų, kad atėjo laikas šias atsargas papildyti. Kaip iššifruoti, ko mums reikia?
Jeigu norite...
- Kiaušinių. Trūksta folio rūgšties. Dėl jos trūkumo jaučiamas didesnis nuovargis, sutrinka virškinimas, gali pradėti vystytis mažakraujystė. Jeigu šis deficitas itin didelis, apima baimės ir prislėgtumo jausmas. Vienas kiaušinis per parą patenkins šį poreikį.
- Jūros kopūstų. Organizmas reikalauja jodo, kuris reikalingas skydliaukei, gerina nervų ir širdies bei kraujagyslių sistemos veiklą, plaukų ir odos būklę.
- Graikinių riešutų ir razinų. Turi daug kalio. Pastarojo trūkumas sukelia mieguistumą ir vangumą. Kasdien suvalgykite po 2–3 bananus, stiklinę graikinių riešutų arba 150 g razinų. Tačiau linkusiems pilnėti žmonėms bananais per daug žavėtis nereikia – jie labai kaloringi.
- Šokolado. Organizmui trūksta gliukozės, kad galėtų susidoroti su fiziniu ir psichiniu krūviu. Sudėtyje esantys eteriniai aliejai padeda pašalinti „blogajį“ cholesterolį, o magnis pakelia nuotaiką. Šokolado plytelės turėtų užtekti visai savaitei. Svarbu atminti, kad tiek labai didelis gliukozės stygius, tiek jos perteklius gali sukelti komą.
- Citrinų. Jums reikia vitamino C. Jis stiprina imunitetą, apsaugo nuo gripo ir peršalimo ligų šaltuoju metų laiku. Per dieną galima suvalgyti porą apelsinų, išgerti arbatos su citrina ir 200 ml erškėtuogių nuoviro. Jeigu tokio maisto norite labai dažnai, tačiau nesilaukiate, patartina išsitirti tulžies pūslę ir kepenis.
- Žuvies. Netgi maži vaikai žino, kuo naudingas šis produktas. Fosforo trūkumas gresia greitu nuovargiu, neigiamai veikia nagų, plaukų ir odos dangalų būklę. Pasidarykite sau dvi žuvies dienas per savaitę, stenkitės vartoti jūros žuvį – joje fosforo daugiau. Beje, parodontozė dažniausiai puola tuos, kurių organizme šio elemento yra per mažai.
- Saulėgrąžų sėklų. Tai vitamino E šaltinis. Jis padeda sustiprinti kraujagyslių sieneles, aprūpina ląsteles deguonimi, apsaugo odą. Jeigu jo trūksta dailiosios lyties atstovei, jai gali būti sunku pastoti. Padidėja kraujo krešumas ir prasideda trombozė.
- Kavos. Vitaminas P stiprina kraujagysles, o aminorūgštys dalyvauja organizmo medžiagų apykaitos procesuose. Du puodeliai šio gėrimo per dieną padės susikoncentruoti, suteiks žvalumo. Kai kurie mokslininkai teigia, kad tai yra puiki aterosklerozės profilaktikos priemonė, kadangi didina „gerojo“ cholesterolio lygį ir gerina kraujagyslių elastingumą.
- Kreidos. Noras pagraužti kreidos reiškia, kad organizmui trūksta kalcio ir vitamino D. Grynos jos valgyti ir nereikia – puikiai tiks 100 g kieto sūrio per dieną, stiklinė kefyro arba lėkštutė varškės. Moterims ir vaikams kalcio ir vitamino D dėl savaime suprantamų priežasčių reikia daugiau, visiems kitiems tai signalizuoja apie padidėjusį rūgštingumą.