Po apsilankymo pas stomatologą

Neseniai taisyti ir vos spėję užgyti dantys gali būti labai jautrūs šalčiui ir karščiui. Laikui bėgant jautrumas turėtų praeiti, tačiau jei taip nenutiko – nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Jei po to kai praeis nuskausminamųjų veikimas pajausite, kad plomba arba karūnėlė trukdo jums kramtyti arba kliudo aplinkinius audinius, neturėtumėte tikėtis, kad viskas išsispręs savaime. Jei nuspręsite kentėti ir nesikreipsite į gydytoją, kitiems dantims teks per didelė apkrova, o tai gali tapti dantų pažeidimo arba šaknelių uždegimo priežastimi.

Jeigu jums ištraukė dantį ar darė chirurginę intervenciją, gydytojas be jokios abejonės ant pažeistos vietos turėjo uždėti vatos tamponą, padedantį sustabdyti kraujavimą. Jei konkrečių nurodymų gydytojas nedavė, tai tamponą galite ištraukti maždaug po valandos nuo jo įdėjimo. Jei kraujavimas nesiliauja, paimkite švarią vienkartinę nosinaitę, suvilgykite virintame vandenyje ir prispauskite prie žaizdos.  Jei po to dviejų valandų bėgyje kraujavimas nesiliaus – turėtumėte vėl kreiptis į gydytoją. Net ir tuo atveju, jei burnoje jaučiate nemalonų kraujo skonį, burnos skalauti nereikėtų, jei to nerekomendavo gydytojas.  Dantis valykite kaip ir įprastai, neliesdami pažeistos srities.  


Skausmas ir patinimas po chirurginės intervencijos – visiškai normalus reiškinys. Patinimai įprastai labiausiai pastebimi antrąją dieną. Pirmąsias tris dienas galima daryti šaltus kompresus(iš išorės, ties dantenomis). Tai padeda sumažinti patinimą ir veikia kaip nuskausminamieji.

Šaldymui specialius šaldymo elementus, parduodamus vaistinėse. Kaip pakaitalą galite išmėginti maišelį su ledu arba gerai šaltį sugeriančius daiktus (pavyzdžiui metalinis šaukštas), kuriuos būtina apvynioti plonu švariu audeklu. 15 minučių šaldykite, tuomet darykite 15 minučių pertrauką.

Pirmąsias tris dienas po chirurginės intervencijos turėtumėte save pasaugoti. Jokių sunkių svorių, jokio sporto. Moterims derėtų įsiminti, kad negalima lankytis soliariume. Jei trečiąją dieną netikėtai prasidės skausmai ar patinimas – tai rimtas pagrindas skubiai kreiptis į gydytoją.

» Rašyti komentarą