Kankina slogi nuotaika ir nuovargis? Jums gali trūkti šios medžiagos

Vasara yra sezonas, kurio metu stengiamės daug laiko praleisti gryname ore ir mėgautis laisvalaikiu, nutolstant nuo įprastos rutinos. Visgi net ir šiuo metų laiku būtina nepamiršti stiprinti organizmą jam svarbiomis medžiagomis. Viena jų – vitaminas D, su kurio trūkumu susiduria didžioji dalis lietuvių visais metų sezonais. Kokie požymiai signalizuoja apie galimą vitamino D stygių organizme?

 

Dažni peršalimai, infekcinės ligos

 

Viena svarbiausių vitamino D funkcijų yra išlaikyti stiprią imuninę sistemą, kuri galėtų kovoti su įvairiais virusais ir bakterijomis. Jei dažnai sergate, o šaltaisiais metų sezonais gripas, peršalimo ligos yra reguliariai pasitaikantys susirgimai, tai gali būti reikšti, kad vitamino D koncentracija jūsų kraujyje yra nepakankama. Net ir vasarą, kai šių ligų pasitaiko rečiau, imunitetą stiprinti būtina, kad jų būti galima išvengti orams atšalus.

 

Nuolatinis nuovargio jausmas

 

Nuovargio priežasčių gali būti daugybė: miego trūkumas, ilgą laiką besitęsiantis stresas ar įtampa, tačiau vitamino D trūkumas gali būti viena jų. Vitaminas D veikia nervinę sistemą, tad energijos trūkumas, pasyvumas, noras dažnai ilsėtis ar miegoti gali išduoti, jog vitamino D koncentracija kraujyje yra kritiškai per maža.

 

Slogi nuotaika

 

Vitamino D trūkumas gali lemti ir emocinę sveikatą – mokslininkai vis dažniau atranda ryšį tarp depresijos išsivystymo ir per mažos vitamino D koncentracijos kraujyje. Tyrimai rodo, kad šio vitamino atsargų organizme papildymas gerina nuotaiką ir padeda kovoti su sezoninės depresijos apraiškomis.

 

Kaulų ir nugaros skausmai

 

Apie vitamino D naudą gerai kaulų būklei yra girdėjęs kiekvienas. Kaip žinia, vartojant šį vitaminą yra gerinamas kalcio įsisavinimas, o tai lemia sveikus ir stiprius kaulus. Tuo tarpu vitamino D stygius turi įtakos apatinės nugaros dalies skausmams, lėtiniam raumenų skausmui, kurie veikia gyvenimo kokybę.

 

Lėtas žaizdų gijimas

 

Lėtas žaizdų gijimas po operacijos ar traumos gali būti ženklas, kad vitamino D kiekis organizme yra per mažas. Kodėl? Vitaminas D padidina junginių, kurie yra būtini naujos odos formavimuisi, gamybą, geba slopinti uždegiminius procesus. Jo stygius gali turėti įtakos ilgesniam ir sunkesniam traumų, žaizdų po įvairių operacijų gijimui.

 

Kaulų retėjimas

 

Daugelis vyresnio amžiaus žmonių, kuriems diagnozuotas kaulų nykimas, mano, kad jiems reikia vartoti daugiau kalcio, tačiau jiems taip pat gali trūkti vitamino D. Pakankamas vitamino D

suvartojimas ir optimalaus lygio palaikymas kraujyje gali būti efektyvi priemonė kaulų masės apsaugai ir lūžių rizikos mažinimui.

 

Intensyvus plaukų slinkimas

 

Nors plaukų slinkimas dažnai siejamas su kamuojamu stresu, kartu tai gali būti vitamino D trūkumo pasekmė. Vitaminas D padeda sukurti naujus plaukų folikulus, iš kurių auga plaukai, tad neapsirūpinus pakankamomis atsargomis, didėja plaukų slinkimo rizika nepriklausomai nuo sezono.

» Rašyti komentarą