Vaistai nuo bėrimo spuogeliais kenkia akims

Tabletės, kurios naudojamos stipriam bėrimui spuogeliais gydyti, padidina su akimis susijusių problemų (pavyzdžiui, konjunktyvito, sausumo ir miežio) riziką net du kartus.

Mes kalbame apie izotretinoiną, kurio komercinis pavadinimas – Roaccutane, Claravis ir Amnesteem. Šis vaistas gali turėti rimtą pašalinį poveikį, pavyzdžiui: lėtinti kaulų augimą paaugliams, išprovokuoti persileidimą ir įgimtus vaikų vystymosi sutrikimus, jeigu būsimoji mama vartoja šį preparatą nėštumo periodu.


Tačiau vaistas labai plačiai naudojamas tiek paaglių, tiek suaugusiųjų bėrimui gydyti. Akių problemos – įprasta žmonių, kurie skundžiasi tokiu bėrimu, bėda, tačiau nauji tyrimai, kurių metu buvo ištirta apie 15 000 paauglių ir jaunų žmonių, parodė, kad 14 % pacientų, vartojusių izitretinoiną, per pirmuosius metus nuo preparato naudojimo turėjo gydyti akis. Palyginimui: analogiškų akių problemų kildavo 7 % tų, kurie nebuvo išberti, ir 9,6 % tų, kurie turėjo inkštirų, tačiau niekada nevartojo izotretinoino. Labiausiai paplitusi problema buvo konjunktyvitas.

Mokslininkai rekomenduoja tėvams nusivesti savo atžalas pas oftalmologą prieš pradedant vartoti šiuos vaistus ir vienerius metus geriant šį preparatą lankytis čia kas tris mėnesius. Geriausias būdas išvengti su akimis susijusių bėdų – visiškai atsisakyti minėtojo preparato.

» Rašyti komentarą