Kamuoja nuovargis? Atlikite šiuos tyrimus

Jei pastaruoju metu jaučiate didesnį nuovargį, trūksta energijos ir tai jau spėjo tapti jūsų kasdienybės dalimi, pats laikas atkreipti dėmesį į savo sveikatą. Kartais nuolatinis nuovargis gali būti susijęs ne tik su intensyviu gyvenimo tempu, bet ir su tam tikrų medžiagų trūkumu, kurį galima nustatyti atlikus kraujo tyrimus. Toliau pateikiame pagrindinius kraujo tyrimus, kurie padės įvertinti jūsų organizmo būklę ir galbūt atskleis, ko jam trūksta.

 

Vitamino D tyrimas

 

Vitamino D trūkumas yra vienas iš labiausiai paplitusių vitaminų trūkumų. Vitaminas D būtinas kalcio absorbcijai, stipriems kaulams, imuninės sistemos veiklai, taip pat geros nuotaikos palaikymui. Jo trūkumas gali sukelti nuovargį, raumenų silpnumą bei skausmą ir netgi prisidėti prie depresijos vystymosi. Taigi, vitamino D tyrimas gali daug pasakyti apie jūsų sveikatos būklę.

 

Vitamino B12 tyrimas

 

Vitaminas B12 yra būtinas raudonųjų kraujo kūnelių gamybai ir nervų sistemos veikimui. Jo trūkumas gali sukelti nuovargį, silpnumą, nervų pažeidimus ir netgi anemiją. Vitamino B12 tyrimas itin aktualus vegetarams ir veganams, mat šio vitamino daugiausia yra gyvūninės kilmės produktuose.

 

Mikroelementų ir elektrolitų tyrimas

 

Mineralai ir elektrolitai, tokie kaip geležis, magnis, kalio ir natrio jonai, yra gyvybiškai svarbūs mūsų organizmo energijos gamybai ir palaikymui. Geležies trūkumas gali sukelti anemiją, kuri yra viena iš dažniausių nuovargio priežasčių. Magnis yra būtinas daugiau nei 300 biocheminių reakcijų organizme, įskaitant energijos gamybą. Todėl jaučiant ilgalaikį energijos trūkumą, gali būti naudinga atlikti mikroelementų ir elektrolitų apykaitos tyrimus.

 

Vitaminų tyrimas

 

Bendras vitaminų tyrimas gali atskleisti, ar jūsų organizme netrūksta svarbių maistinių medžiagų. Pakankamas vitaminų A, C, E ir K, taip pat B grupės vitaminų kiekis yra būtinas normaliai organizmo veiklai užtikrinti. Siekdami išsiaiškinti priežastis, kodėl atėjus pavasariui jaučiate nuolatinį energijos trūkumą, kreipkitės į patyrusius specialistus. Profesionali tyrimų laboratorija užtikrins tikslius tyrimų rezultatus, kuriais remdamasis gydytojas jums galės suteikti individualias rekomendacijas.

 

Nuolatinis nuovargis ir energijos trūkumas nėra normali būklė. Todėl svarbu ieškoti to priežasčių ir imtis atitinkamų veiksmų. Nors sveika mityba, pakankamas poilsis ir reguliarus judėjimas yra raktas į gerą savijautą, kartais mūsų organizmui gali prireikti ir papildomos pagalbos.

» Rašyti komentarą