104 metų jogo sveiko ilgaamžiškumo receptas: „Valgykit tiek, kiek telpa jūsų delnuose, o ne tiek, kiek mato jūsų akys“

Vilniaus mero Artūro Zuoko kvietimu savaitę Vilniuje viešėjo vienas seniausių jogų pasaulyje, 104 metų Swami Yogonanda.

„Pasaulinės sveikatos organizacijos šiuos metus paskelbė sveiko senėjimo metais. Pakviesdamas šį žmogų, turėjau tikslą parodyti mūsų senjorams, kad gyvenimas yra tikrai ne toks sudėtingas, kaip kartais gali atrodyti. Esu labai patenkintas, kad ilgaamžio jogo mankštose apsilankė šimtai mūsų žilagalvių ir mokėsi kaip juoktis, prakaituoti ir vos keliais pirštais išvyti depresiją ir nerimą, atsikratyti sąnarių skausmų, lengviau kvėpuoti ir smagiai leisti laiką gryname ore. Atrodo, smulkmena, bet vis tiek padovanojome jiems mažytę šventę“, – teigia Vilniaus meras Artūras Zuokas. Išvykdamas į gimtąją Indiją, ilgaamžis jogas pažadėjo sugrįžti, kai jam sukaks 150 metų.

Senatvė be akinių, be lazdos, be piliulių ir be nuobodulio. Tokį gyvą sveiko senėjimo portretą galėjo pamatyti vilniečiai ir miesto svečiai saviatę lankę jogo užsiėmimus, susitikimus ir masines mankštas, vykusias prei Baltojo tilto.
„Mano ilgas amžius ir puiki sveikata nėra genetiškai paveldėta dovana. Štai mano giminaičiai anksti paliko kūną, sulaukę vos 50–70 metų, nes jie pasirinko gyvenimą su tariamomis šiuolaikiškomis linksmybėmis, o aš visada maniau, kad gyvenime mums reikia labai nedaug – norėti visko saikingai, valgyti tiek, kiek gali suvirškinti, kasdien daryti paprastučius fizinius pratimus protui, atminčiai ir koncentracijai gerinti bei matyti žmones ne ligotus ir nelaimingus, o sveikus ir besidžiaugiančius”, - sako garbus miesto svečias. Jo manymu, visa ilgaamžiškumo paslaptis yra ta, jog gyvenimas yra labai paprastas: Nustokime persivalgyti ir prasimanyti nebūtų dalykų ir viskas pasikeis. Prisiekiu”.Svamis šimtams žmonių viešai rodė, kaip visiškai elementariai išlikti gyvybingiems ir sveikiems, o keliasdešimčiai jogos mokytojų mokė sudėtingų technikų. Nors pats niekada nelankė jokių gimnastikos užsiėmimų, senolis visus stebino ypač lanksčiu kūnu, stangria oda, švytinčiomis akimis. „Visus sudėtingiausius pratimus padarysite tada, kai atpalaiduosite protą ir nebešvaistysite beprotiškai daug energijos maistui virškinti, o paskui toksinams iš organizmo valyti - valgykit tiek, kiek telpa jūsų delnuose, o ne tiek, kiek mato jūsų akys”, – pataria senolis jogas. Pats jis savaitę lankėsi vegetariškose užeigose, gėrė natūralias sultis, mėgavosi vaisiais ir grynu vandeniu.

 

» Rašyti komentarą
» Komentarai
222
2012-09-26 14:13
tikrai geras patarimas, svarbiausia yra saikas ir ne tik maiste, bet ir šiaip, gyvenime.