Kaip išlikti sveikam per Kalėdų laikotarpį

@ Shutterstock

Gruodis yra tas mėnuo, kuomet daugelis pradeda daugiau ir labai sočiai valgyti, geria ir linksminasi, ypač artėjant šventiniam laikotarpiui. Žiemos šventės yra tikras iššūkis įprastiems sveikos mitybos įpročiams ir mankštos režimui. Žinoma, Kalėdos yra laikas, skirtas pasimėgauti ir artimųjų dėmesiu, ir dovanomis, ir maistu, todėl pateikiame keletą patarimų, kaip išlikti laimingiems ir sveikiems neatsisakant šventinių linksmybių!

 

 1. Nepersivalgykite. Kuomet tiek daug mėgstamo maisto ir gėrimų yra ranka pasiekiama – ant šventinio stalo, gali kilti pagunda persivalgyti. Galima drąsiai paskanauti visų patiekalų, tačiau derėtų nepamiršti saiko ir vos pajutus, kad apsunksta arba išsipučia pilvas, tampate vangesni, daugiau nebevalgyti ir negerti.

   
 2. Valgykite kokybiškus pusryčius. Švenčių metu gali kilti noras išsimiegoti iki pat pietų ir tuomet suvalgyti dvigubus sočius pusryčius – kepsnius su bulvių koše. Visgi, sveikos mitybos specialistai pataria atsikelti anksčiau ir suvalgyti lengvus, bet kokybiškus pusryčius, pavyzdžiui, omletą su daržovėmis arba graikišką jogurtą su uogomis – tai garantuos gerą savijautą visai dienai ir padės išvengti persivalgymo.

   
 3. Išeikite pasivaikščioti. Po sočių kalėdinių pietų, kodėl gi neišėjus valandai pasivaikščioti į gamtą? Judėjimas gamtoje padės išlaikyti sveiką širdį ir sudeginti keletą papildomų kalorijų, taip pat pakels nuotaiką.


   
 4. Gerkite daug vandens. Vanduo iš tikrųjų yra stebuklingas dalykas – jis ne tik būtinas sklandžiai organizmo veiklai, bet dar ir padeda deginti papildomas kalorijas.

   
 5. Mėgaukitės šventėmis ir nesigraužkite dėl šiokio tokio nukrypimo nuo įprasto režimo. Nors svarbu sveikai maitintis ir išlikti fiziškai aktyviam, per šventes leiskite sau pasilepinti malonumais – truputį patingėkite, paskanaukite mėgstamo maisto.

   
 6. Raskite laiko sportui. Sportas ne tik padės sudeginti papildomas suvartotas kalorijas švenčių metu, bet ir pagerins miego kokybę, sumažins patiriamą stresą.
» Rašyti komentarą