Viskas, ką norėjote sužinoti apie miegą

Nėra miego – nėra gyvenimo. Tikrąja ta žodžio prasme, nes miegoti žmogui tiesiog būtina. Paprasčiausi miego sutrikimai gali smarkiai paveikti visą gyvenimą, nes nepailsėjęs organizmas nesugeba susitvarkyti net ir su paprasčiausiomis kasdienėmis situacijomis.

Kokia temperatūra tinkama miegui?

Užmiegant žmogaus kūno ir smegenų temperatūra nukrenta, taigi geriausia būtų palikti pravertą langelį, kad namai vėdintųsi, o temperatūra būtų šiek tiek žemesnė nei įprasta, tačiau ne mažiau 18-20 laipsnių.

Kaip žmogaus svoris susijęs su miegu?

Miegant žmogaus organizmas gamina augimo hormonus. Jei žmogus miega neramiai, vidury nakties prabunda ir įprastai pamiega ne ilgiau nei 4-5 valandas, tai augimo hormonai nespėja pakankamai išsiskirti, todėl padidėja insulino kiekis kraujyje. Per didelis insulino kiekis skatina smegenis siųsti alkio signalus. Taigi nepakankamai išsimiegojęs žmogus nuolatos jaučia alkį.

Kam daugiau miego reikia: fizinį ar intelektualinį darbą dirbančiam žmogui?

Fizinis ir intelektualinis darbas šiuo klausimu niekuo nesiskiria. Tiek vieniems, tiek kitiems žmonėms būtina gerai pailsėti. Svarbiausia prisiminti, kad kiekybė dar nereiškia kokybės. Jei miegosite gerai, tuomet prireiks trumpesnio laiko. Jei 9 valandas tiesiog vartysites lovoje, tikrai negalėsite teigti, kad miegojote pakankamai.


Ar žmonėms kenkia keičiamas sezoninis laikas?

Valanda pasukus laikrodžio rodykles į priekį ar atgal jokios žalos nepatirsime. Žmogaus organizmas puikiai prisitaiko prie tokių nedidelių pakitimų. Kad organizmas pajustų sukrėtimą, reikėtų kirsti tris laiko juostas.

Ar normalu, kad žmogus nesapnuoja?

Taip. Tam tikra dalis žmonių neprisimena savo sapnų ir tai yra visiškai normalu. Tai nereiškia, kad sapnų nėra. Jei toks žmogus sudalyvautų tyrime ir būtų pažadintas iš karto pasibaigus “sapnų” laikotarpiui (miegas turi kelias fazes) – žmogus galėtų aiškiai prisiminti ką regėjo sapnuose.

Ką daryti, jei naktimis sapnuojami košmarai?

Pavienių baisių sapnų pasitaiko visiems, tačiau jei žmogus košmarus sapnuoja nuolatos, tai signalizuoja apie gyvenimo problemas, kurių kartais patys nepastebime. Tokiu atveju reikėtų kreiptis į psichologus, kurie padės išsiaiškinti tikrąją sapnų priežastį.

Ar įmanoma išmokti miegoti 4 valandas ir ne daugiau?

Žinoma, išmokti visko galima. Tačiau tiek miego paprasčiausiai neužteks organizmui ir jis nusilps. Aplamai miego trukmė priklauso nuo individualių žmogaus savybių. Tie, kurie miega labai ramiai, pasitenkins 6 valandomis poilsio. Kitiems to laiko prireiks daugiau. Tačiau miegoti mažiau nei 6 valandas yra kenksminga.
 

» Rašyti komentarą
» Komentarai
kristina
2012-11-17 18:38
koks trumpiausias miegojimo laikas butu?ir ka reiktu daryti kad neknarkciau?aciu is anksto
ROBERTA
2012-02-18 18:40
NORECIAU
Lietuvis
2012-01-24 21:45
Valanda pasukus laikrodžio rodykles į priekį ar atgal jokios žalos nepatirsime. Didžiausia nesamonė, nes daugybė žmonių jaučia didelį stresą kokias 1-3 savaites. Geriausia būtų vasaros laikas, kai būna ilgi vakarai.