Noriu teisingos diagnozės: kam aš esu alergiškas?!

Įvairios alergijos - tikra šiuolaikinės visuomenės rykštė. Manoma, kad įvairiomis alerginėmis ligomis serga apie 30% pasaulio gyventojų, tačiau tikrieji skaičiai galėtų būti dar didesni. Nemažai žmonių, pajutę niežulį, odos ar gleivinių paburkimą, kenčiantys nuo slogos ar ašarojančių akių į medikus nesikreipia. Nedarykite šios klaidos! Svarbu kuo greičiau nustatyti alergijos priežastis, o tuomet vengti alergenų bei pradėti gydymą. Šiuolaikinės diagnostikos priemonės suteikia galimybę tai atlikti profesionaliai, greitai ir tiksliai.

Odos lopo testai


Mūsų organizmo imuninės sistemos paskirtis yra kova su infekcija, bet dažnai imuninė sistema privalo nukreipti savo jėgas kovai su kitu taikiniu – chemine medžiaga, kuri randama daugumoje produktų, kuriuos mes vartojame kasdien.

Švedų gamintojo paruošti odos lopo testai, padeda diagnozuoti daugumą dažniausių alergijų. Tai tikslus, greitas ir neskausmingas alergijos nustatymo metodas, taikomas tiek vaikams, tiek suaugusiems. Odos lopo testas atliekamas ant nepažeistos odos (dažniausiai nugaros srityje) uždedant specialų pleistrą su 20 - 60 nedidelių, alergenais užpildytų ertmių. Pleistras nuimamas po 2 parų, gydytojas alergines reakcijas įvertina tiek iškart, tiek ir praėjus dar vienai parai.

Testų pagalba galima nustatyti ir kryžminius alergenus, sukeliančius sunkiai diagnozuojamas ir sunkias alergijas.

Žemiau pateikiame galimybes, kurias suteikia klinika „Estetika odai“, siekiant diagnozuoti dažniausiai alergizuojančias chemines medžiagas.

Klinikoje „Estetika odai“ atliekami keturių pagrindinių alergijos linijų odos lopo testai: standartinėms cheminėms medžiagoms, kosmetikai, plaukams ir metakrilatams.

Alergenus rekomenduojama išsitirti ne tik alergiją įtariantiems žmonėms, bet ir specialistams bei meistrams, dirbantiems su šiomis cheminių medžiagų linijomis.

Kur mes sutinkame šias medžiagas?

1. Standartinė serija


Nustatoma alergija cheminėms medžiagoms, buities chemijai, farmacijos produktams, įskaitant vaistams, parabenams, maisto konservantams, žaislams, avalynės impregnantams, kvepalams, tekstilės dažams, dekoratyvinei kosmetikai ir kita. Daugelis šių medžiagų pasižymi kryžminėmis reakcijomis, todėl labai svarbu laiku nustatyti alergenus, kol liga neįsisenėjo.

2. Kosmetikos serija

Visi norime norime būti sveiki, švarūs ir tvarkingi. Kosmetiką naudoja bet kurio amžiaus žmonės, jau pradedant nuo ankstyvos kūdikystės. Tačiau ne vienam turbūt teko patirti, kad užsitepus kremo ar panaudojus asmeninės higienos priemones, dekoratyvinę kosmetiką ar kvepalus, atsiranda odos dilgčiojimas, perštėjimas, gali būti stebimas odos patinimas, jaučiamas diskomfortas. Tai gali būti alergijos kuriai nors sudedamajai medžiagai pradžia. Alergija išsivysto, kai kontaktas su alergizuojančia medžiaga kartojasi. Dažniausiai stebimos alergijos kosmetikos produktuose esantiems kvepalams, konservantams, augalų ekstraktams ir kitiems alergenams.

3. Plaukų serija


Plaukų priežiūros priemones naudojame kasdien. Jos savo sudėtyje turi daug cheminių medžiagų, kurios taip pat randamos maiste, vaistuose, kirpėjų instrumentuose ir kitur. Tai dažai, konservantai, stabilizatoriai, metalai, kvepalai. Šios medžiagos gali sukelti ne tik vietinius lokalius kontaktinius alerginius dermatitus, bet ir sunkias alergines reakcijas. Susidūrus su alergenu, jaučiamas odos graužimas, peršti akis, niežti galvos odą, ausis, atsiranda bėrimas.

4. Metakrilatų serija

Šiai grupei priklauso medžiagos, kurios įeina į stomatologinių priemonių sudėtį, dantų protezus, dirbtinius nagus, klijus, klausos aparatus, akių lęšius ir įvairius plastiko gaminius. Žmonėms, kuriems metakrilatai sukelia alergiją, išsivysto ne tik odos, bet ir gleivinių pakenkimas, nagų pažeidimai. Nuo jų kenčia ne tik klientai, kuriems teikiamos paslaugos, bet ir specialistai, dirbantys su šiomis medžiagomis.

Odos lopo testai leidžia diagnozuoti daugelį alergenų.

Teisinga diagnozė, tai dovana pacientui, nes jis ne tik išsiaiškina savo ligos priežastį bet ir žino, kaip ligą suvaldyti.

Profesionalus gydytojas alergologas ir klinikinis imunologas paskirs reikalingą gydymą ir patars kaip išvengti kontakto su alergenais.

Dūrio testai

Odos dūrio testas yra pats dažniausias alergijų nustatymo metodas. Jo metu specialūs alergenų tirpalai užlašinami ant odos (dažniausiai vidinėje dilbio pusėje) ir įduriama maža adatėle, pažeidžiant tik viršutinį odos sluoksnį. Alerginę reakcija gydytojas gali įvertinti jau po 15 min. Nustatomos dažniausios maisto ir įkvepiamųjų alergenų, tame tarpe žiedadulkių, vapsvos, bitės, namų dulkių, pelėsių, gyvūnų sukeliamos alergijos.

Klinikoje taikoma ir alergenų specifinė imunoterapija žolių ir medžių alergijai gydyti.

Gydymui taikomos ne tik injekcijos, bet ir naujiena Lietuvoje - gydymas tabletėmis, kurias pacientas savarankiškai vartoja namuose.

Alergijos nustatymas iš kraujo

Atliekama kraujo mėginio molekulinė imunologinė alergijos diagnostika, tiriant tiek alergenus, tiek jų komponentus.

Kobalto ir nikelio nustytymas gaminiuose

Be paminėtų testų, klinikoje taip pat atliekamas kobalto ir nikelio nustatymas įvairiuose gaminiuose. Su šiais metalais susiduriame kasdien. Jų yra žieduose, auskaruose, laikrodžiuose, sagose, monetose, raktuose, virtuvės reikmenyse, įvairiose mašinų detalėse, instrumentuose ir pan.

Jeigu pastebėjote, kad kai kurie daiktai, su kuriais susiduriate kasdien, sukelia niežulį, bėrimus, alergines reakcijas, Jums tereikia atnešti spėjamai alergizuojantį gaminį ir jis bus ištirtas dėl kobalto ir nikelio priemaišų.

» Rašyti komentarą