Gera atmintis priklauso nuo mūsų pačių

Pablogėjusi atmintis ir išsiblaškymas – reiškiniai, pažįstami daugeliui iš mūsų. Deja, dažniausiai į juos per daug nekreipiame dėmesio, o juk tai gali reikšti, kad organizme kažkas ne taip, arba kad smegenims, kaip ir raumenims, taip pat reikia mankštos. Tad kaip gi pagerinti atmintį?

Visavertė mityba

Kad atmintis būtų gera, racionas turi būti įvairus. Pagrindinis energijos šaltinis, kaip visi puikiai žinome, yra angliavandeniai. Jų gausu kruopose (ypač naudingos avižos ir grikiai), kietagrūdžių kviečių makaronuose ir bulvėse. Vaisiuose, uogose ir daržovėse angliavandenių yra mažiau, tačiau tai nereiškia, kad smegenims šie produktai nereikalingi. Atmintį gerina persikai, bananai, kriaušės. Nepamirškite ir medaus – tai didžiausios koncentracijos natūralūs angliavandeniai.

Būtini ir baltymai – jie reikalingi nervų ląstelėms, mediatoriams, kurie atsakingi už informacijos perdavimą ir įsiminimą, taip pat hormonams, nuo kurių priklauso smegenų aktyvumas.

Ne mažiau kaip 3 kartus per savaitę valgykite mėsos, kitomis dienomis vartokite kiaušinius, varškę, pieną ir žuvį.

Neapsieisite ir be riebalų (jie taip pat yra energijos šaltinis). Atminčiai naudingiausi žuvų taukai – juose yra daug Omega-3 riebalų rūgščių, būtinų normaliam smegenų funkcionavimui. Jų trūkumas baigiasi degeneraciniais nervinio audinio pokyčiais.

Specialūs pratimai

Prieš pradedant lavinti atmintį, reikia išmokti sutelkti dėmesį. Stebėkite gatve einančius žmones, pasistenkite įsiminti jų veidus, šukuosenas, rūbų spalvą. Po kelių dienų pamėginkite kaip galima detaliau apibūdinti matytus asmenis. Nenusiminkite, jeigu iš karto nepasiseks – treniruotės tik prasideda.


Jeigu norite išsaugoti gerą atmintį, žaiskite šachmatais, spręskite kryžiažodžius ir rebusus.

Asociatyvus mąstymas taip pat atlieka svarbų vaidmenį. Skaitydami knygą, stenkitės viską įsivaizduoti, lyg būtumėte žiūrovas. Žiūrėdami televizorių, susikoncentruokite į tą daiktą, kuris jums patiko labiausiai. Jeigu jis valgomas, įsivaizduokite jo kvapą, skonį ir pan.

Kasdien išmokite po nedidelį gabaliuką prozos ir poezijos. Įsigilinkite į teksto esmę, sugrįžkite prie jo po kelis kartus per dieną. Kuo dažniau kartosite, tuo geriau smegenys įsimins šią informaciją.

Vaistiniai preparatai

Jeigu manote, kad pratimų ir visavertės mitybos jums per mažai, galima vartoti specialius preparatus, tačiau prieš tai rekomenduotina pasikonsultuoti su neuropatologu.

Ginkmedžių arbata ir ekstraktai – tai augalinės kilmės preparatai, neblogai gerinantys trumpalaikę atmintį. Šiose priemonėse yra aktyviųjų medžiagų, kurie kovoja su pražūtingais galvos smeginims laisvaisiais radikalais. Rekomenduojama pradėti vartoti sulaukus 30–35 metų.

B grupės vitaminai taip pat veikia atmintį. Paprastai reikiamą jų kiekį žmogus gauna su maistu, tačiau jeigu tenka dirbti sunkų protinį darbą arba išgyventi didelį emocinį krūvį, jų poreikis išauga, tenka vartoti preparatus. Studentams rekomenduojama pradėti juos gerti likus mėnesiui iki sesijos. Sulaukus brandaus amžiaus, B grupės vitaminų kursas turėtų būti kartojamas du kartus per metus.

Jeigu laikysitės šių rekomendacijų, labai greitai pastebėsite, kad atmintis tapo daug geresnė.

» Rašyti komentarą