Simptomai, reiškiantys vėžį: svarbu nedelsti

@ Shutterstock

Tobulėjant medicinai, tobulėja ir onkologinių ligų diagnostika. Piktybinius navikus galima nustatyti labai anksti, ir tai lemia gerą gydymo prognozę. Deja, pacientai į gydytojus dažnai kreipiasi pavėluotai. Yra keli simptomai, kuriuos pastebėjus verta pasitikrinti, kadangi jie dažnai gali išduoti organizme slypinčią onkologinę ligą.
 
Odos pokyčiai
 
Naujai atsiradusi dėmelė ar apgamas ant odos, kuriems būdingi spalvos ar formos pokyčiai, gali reikšti odos onkologinių susirgimų pradžią. Rekomenduojama kasmet profilaktiškai pasitikrinti visus ant kūno esančius apgamus, prireikus gydytojas paims odos ląstelių mėginį nuodugnesniam ištyrimui.
 
Įkyrus kosulys
 
Ilgai trunkantis kosulys, ypač jeigu nėra jokių peršalimo simptomų. Nors dažniausiai toks kosulys yra sukeltas refliukso, astmos, kvėpavimo takų infekcijų, jis taip pat gali būti ir plaučių vėžio simptomas (ypač jei atkosite kraujo, rūkote).
 
Krūtų pokyčiai
 
Nors daugelis krūtų pakitimų nėra piktybiniai, pasitikrinti pas gydytoją būtina, jei pastebėjote mazgelius, spenelių pakitimus, išskyras iš spenelio, paraudimą ar skausmą.
 
Pilvo pūtimas
 
Pilvo pūtimą dažniausiai sukelia mitybos ypatumai, hormoniniai pokyčiai moters ciklo metu, netgi stresas, tačiau kartais tai gali įspėti apie kiaušidžių vėžį, ypač jei kartu pasireiškia ir kiti simptomai – nuovargis, svorio kritimas, nugaros skausmas.
 
Problemos šlapinantis
 
Beveik kiekvienas vyresnio amžiaus vyras patiria sunkumų šlapinantis. Dažniausiai juos sukelia gerybinė prostatos hiperplazija, tačiau tai gali būti ir prostatos vėžio simptomas.
 
Patinę limfmazgiai
 
Nedideli pupelės formos organai kakle, pažastyse, kirkšnyse paprastai yra neapčiuopiami ir dažniausiai padidėja organizmui kovojant su infekcija, bet tai gali būti ir onkologinių ligų simptomas.
 
Kraujas tualete
 
Kraujas šlapinantis gali reikšti šlapimo takų infekciją, tačiau taip pat gali būti inkstų ar šlapimo pūslės vėžio simptomas. Kraujas išmatose dažniausiai pasitaiko dėl išsiplėtusių išangės venų (hemorojaus), bet tai gali būti ir tiesiosios žarnos vėžio simptomas.
 
Svorio kritimas
 
Jei nepakitus mitybai ar fiziniam aktyvumui pastebėjote staigų svorio kritimą, tai gali būti onkologinių ligų simptomas (ypač – kasos vėžio).
 
Užsitęsęs karščiavimas
 
Karščiavimas, net ir nedidelis, nesant infekcijos simptomų, besitęsiantis keletą savaičių ar mėnesių, gali įspėti apie kai kurias vėžio formas (leukemiją, limfomą).

 

Patarimų, kaip apsisaugoti nuo vėžio – daugybė. Vienas iš paprasčiausių – į savo motybos racioną įtraukti ciberžolę

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Dangira
2017-10-19 22:57
Man dideja pilvas kartais dideja svoris buna kad pykina skausmai pilvo sriti ir pilvo apacioj milintis pasirodo kraujavimas tai cia gali but vezio pozymis!!???