Čiobrelio nauda sveikatai – tai ne tik natūrali priemonė nuo kosulio

Daugeliui žinomas prieskoninis ir vaistinis augalas – čiobrelis, turi daugiau nei 400 porūšių ir yra ne tik sveikas bei aromatingas patiekalų ingredientas, bet ir natūralus vaistas nuo daugelio ligų. Senovės egiptiečiai naudojo čiobrelį lavonų balzamavimui, o senovės graikai – kaip smilkalus. Dėl savo išskirtinio skonio, šis prieskoninis augalas iki šių dienų išliko populiariu patiekalų ingredientu. Čiobreliai vis dažniau naudojami dėl savo gydomųjų savybių: mažina spuogų atsiradimą, normalizuoja kraujo spaudimą.

 

Susipažinkite su čiobrelio teikiamomis naudomis sveikatai:

 

 1. Mažina kraujospūdį ir cholesterolio kiekį kraujyje. Atlikti tyrimai su žiurkėmis parodė, kad čiobrelių ekstraktas gali sumažinti širdies ritmą, kuomet kraujospūdis būna per aukštas, taip pat sumažinti cholesterolio kiekį.

   

 2. Palengvina arba pašalina kosulį. Čiobrelių eterinis aliejus, gaunamas iš jo lapų, dažnai naudojamas kaip natūrali priemonė nuo kosulio. Tyrimai parodė, kad čiobrelių ir gebenių lapų derinys padeda sušvelninti kosulį ir kitus ūmaus bronchito simptomus. Čiobrelių arbata turi tokias pat gydomąsias savybes, kaip ir eterinis aliejus.

   

 3. Stiprina imunitetą. Čiobreliuose gausu vitaminų A ir C, taip pat vario, geležies ir mangano, kurie reikalingi sklandžiam imuninės sistemos funkcionavimui.

   

 4. Veikia kaip patalpų dezinfekavimo priemonė. Pelėsis yra įprastas, tačiau potencialiai pavojingas oro teršalas, kuris gali tykoti namuose ir lėtai nuodyti sveikatą. Čiobrelių (timolio) eterinis aliejus pasižymi priešgrybelinėmis savybėmis – jis gali būti naudojamas kaip dezinfekuojanti priemonė gyvenamuosiuose namuose, kur yra maža pelėsių koncentracija.

   

 5. Padeda įveikti nerimą. Čiobrelių eterinis aliejus dažnai naudojamas aromaterapijos gydomųjų seansų metu dėl veikliosios medžiagos karvakrolio. Jau 2013 m. įrodyta, kad karvakrolis veikia neuronus, sustiprindamas gerą nuotaiką ir padėdamas sumažinti jaučiamą nerimą.

   

 6. Padeda atsikratyti spuogų, aknės. Čiobrelių aliejus veiksmingai mažina spuogus sukeliančias bakterijas ant odos.

   

 7. Skatina plaukų augimą. Čiobrelių aliejus, įtrintas į plaukų šaknis, gali skatinti plaukų augimą, stimuliuodamas galvos odos kraujotaką.

» Rašyti komentarą