Sukluskite: šie 6 ženklai išduoda kraujo vėžį

Vėžio ląstelės dauginasi greitai ir nepastebimai, todėl itin svarbu sekti savo savijautą ir laiku kreiptis pagalbos. Šį kartą dalijamės ženklais, kurie išduoda grėsmingąjį kraujo vėžį.

 

Nepaaiškinamas svorio kritimas

 

Besidauginančios vėžio ląstelės sutrikdo medžiagų apykaitą, ardo riebalus ir raumenis, o to pasekoje pacientas gali prarasti ne vieną kilogramą.

 

Jeigu nekeitėte mitybos, nesiėmėte naujos sporto šakos ir nesumažinote maisto porcijų, tačiau pastebite, kad jums krenta svoris – vertėtų sunerimti ir kreiptis į gydytoją.

 

Mėlynės ir kraujavimas

 

Kraujo vėžiui pažengus, sutrikdomas kraujo krešėjimas, todėl pacientai ima skųstis nei iš šio, nei iš to atsirandančiomis mėlynėmis, nubrozdinimais, nepaaiškinamu kraujavimu iš nosies ir dantenų.

 

Express.co.uk duomenimis, sunkiais kraujo vėžio atvejais kraujo gali atsirasti išmatose, šlapime arba jis gali išsilieti smegenyse, taip sukeldamas sunkias neurologines pasekmes.

 

Guzai ir patinimai

 

Susirgus kraujo vėžiu, limfmazgiuose ima kauptis baltieji kraujo kūneliai, todėl šie maži mazgeliai ištinsta.

 

Dažniausiai pacientai pastebi limfmazgių tinimą ir skausmą kaklo, pažastų ar kirkšnių srityse. Jeigu jie ištinsta plaučių zonoje, sergantįjį ima kamuoti kosulys ir dusulys.

 

Dusimas

 

Dusulį sukelia ne tik padidėję limfmazgiai, tačiau ir kraujo vėžio sukelta anemija. Sergant kraujo vėžiu, dusulys gali kamuoti net ir ramybės būsenoje. Taip pat galite jausti silpnumą, galvos svaigimą, greitą ar nereguliarų širdies plakimą.

 

Didžiulis nuovargis

 

Bene dažniausias simptomas, kuriuo skundžiasi sergantieji vėžiu yra nuovargis. Tai gali būti labiausiai nerimą keliantis simptomas.

 

„Su vėžiu susijęs nuovargis gali paveikti jus fiziškai, emociškai ir protiškai“, — rašoma žurnale „Cancer Research UK“.

 

Blyški oda ir gleivinės

 

Tyrimų duomenys atskleidžia, kad odos spalva taip pat gali išduoti pragaištingą diagnozę.

 

„Jei pastebite išblyškusias lūpas, dantenas, liežuvį ir odą po nagais – pats laikas sunerimti, kadangi, tai išduoda prastą kraujo kokybę. Nepriklausomai nuo odos spalvos, išblyškimą galima pastebėti patraukus žemyn apatinį akies voką. Spalva po juo turėtų būti tamsiai rožinė arba raudona, o jei ji yra šviesiai rožinė ar balta, tai – išblyškimo požymis,“ – teigiama žurnale „Cancer Research UK“.

» Rašyti komentarą