10 taisyklių, kaip kraujospūdį matuoti profesionaliai

@shutterstock

Ar žinote koks jūsų kraujospūdis? – klausimas, į kurį atsakymą kiekvienas turėtų reguliariai pasitikrinti. Pasak „Eurovaistinės“ farmacijos specialistų, kraujospūdžio matavimo dažnumas priklauso nuo savijautos, tačiau vyresniems ir turintiems kraujospūdžio sutrikimų, jį rekomenduojama tikrintis taip pat dažnai kaip ir valytis dantis – du kartus per dieną.

 

Hipertenzija, aukštas kraujospūdis, kankina 1 iš 4 vyrų ir 1 iš 5 moterų – iš viso daugiau nei milijardas žmonių pasaulyje yra išgirdęs šią diagnozę, skelbia Pasaulio sveikatos organizacija.

 

Vaistininkė Jovita Juodsnukytė sako, kad kraujospūdį vaistinėje pasimatuoti dažniausiai papildomai rekomenduoja tiems, kurie skundžiasi galvos skausmu, bendru silpnumu. „Eurovaistinės“ farmacininkai pastebi, kad be priežasties pasijutę prasčiau žmonės dažnai užsuka į vaistinę pasitikrinti kraujospūdžio.

 

Nors aukštas kraujospūdis dažnai vadinamas tyliąja liga, nes galima net nejusti jokių simptomų, organizmas tiesiog pripranta prie tokios savijautos, ją būtina kontroliuoti reguliariai tikrinantis kraujospūdį. Pasak „Eurovaistinės“ vaistininkės J. Juodsnukytės, jeigu gydytojas yra diagnozavęs kraujospūdžio sutrikimus, kraujospūdžio matavimo aparatą rekomenduojama turėti namuose ir tikrintis reguliariai.

 

Kraujospūdis turėtų būti matuojamas reguliariai – ryte ir vakare. Vis dėlto svarbu atkreipti dėmesį, kad tiksliems rezultatams įtakos turėti gali daugybė veiksnių. Vaistininkė pataria matuoti kraujospūdį praėjus bent valandai po valgio, būti nusiraminus, sėdėti patogiai ir neįsitempus.

 

Rizikos grupei nepriklausantys žmonės, pasak vaistininkės, kraujospūdį turėtų pasitikrinti reguliaraus sveikatos patikrinimo metu arba pajutę netikėtai prasidėjusį galvos skausmą, bendrą silpnumą, galvos svaigimą.

 

 „Eurovaistinėje“, kaip ir įprasta, klientai vėl gali pasimatuoti kraujospūdį, tai padaryti galima visose tinklo vaistinėse.

 

10 taisyklių, kaip kraujospūdį matuoti profesionaliai:

 

  • Kraujospūdį matuokite praėjus bent valandai po valgio.
  • Atsisėskite patogiai, atsiremkite į atlošą ir neįtempkite nugaros.
  • Kraujospūdį matuokite ramioje aplinkoje.
  • Atsisėdę bent kelias minutes nurimkite.
  • Kraujospūdžio nerekomenduojama matuoti, kai jaučiate stresą ar esate įsitempę.
  • Ranką sulenktą per alkūnę padėkite ant stalo.
  • Manžetę uždėkite 2–3 cm nuo alkūnės sulenkimo, širdies lygyje.
  • Pakelkite drabužių rankovę, nebent dėvite plonos medžiagos rūbą.
  • Kraujospūdį matuokite reguliariai.
  • Prieš matavimą venkite fizinės veiklos.
» Rašyti komentarą
» Komentarai
ona
2020-06-21 15:37
koks normalus kraujospudis 87 metu moteriai