Odontologė išdavė tikrąją holivudinės šypsenos paslaptį

Kaip dažnai pavydėdami žvelgiame į blizgiųjų žurnalų puslapiuose besišypsančias įžymybes! Kaip dažnai paslapčia norėdami joms prilygti ir puikuotis akinamai baltais dantimis, puolame juos balinti! Bet ar žinojote, kad tikroji holivudine vadinamos šypsenos paslaptis dažniausiai yra visai ne tai?
 
„Retas iš mūsų turi idealios formos, tiesius ir sveikus dantis, kuriuos vos išbalinus būtų gaunamas spindinčios šypsenos efektas. Todėl dažniausiai nepriekaištingai atrodančių dantų paslaptis yra estetinis plombavimas arba estetinis protezavimas. Atlikus šias procedūras dantys atrodo natūraliai, šypsena yra ryški ir lygi“, – sako klinikos „Grožio chirurgija“ gydytoja odontologė Rūta Abloževičienė.
 
Odontologė teigia, kad pakitusi dantų išvaizda dažnai įspėja ir apie rimtesnes problemas: sutrumpėję dantys gali būti ženklas apie jų dilimą dėl griežimo naktimis, o netaisyklinga forma bei susigrūdę dantys – blogą sąkandį. Dažnai pacientai nori padailinti šypseną, tačiau net nepagalvoja, kad prastos estetinės išvaizdos priežastis dažnai yra funkcinės problemos. Kai kurias iš jų išspręsti gali padėti estetinis plombavimas.
 
Ką reikėtų žinoti?
 
„Estetinis plombavimas yra bene geriausias būdas padailinti šypseną, esant nedidelėms dantų estetikos problemoms, senoms plomboms, nuskilus ar nudilus dantims, pasikeitus jų spalvai. Tai yra viena mažiausiai investicijų reikalaujanti estetinių procedūrų, suteikianti bene greičiausią efektą – vos po vieno ar dviejų vizitų jau galime turėti šypseną „kaip iš žurnalo“, – sako R. Abloževičienė.
 
Anot gydytojos, kai dantys yra šiek tiek ar vidutiniškai pažeisti – atliekamas minimaliai invazinis arba įprastas estetinis plombavimas. Tuo tarpu, kai dantys yra ganėtinai stipriai pažeisti – prireiks estetinio protezavimo.

 
„Minimaliai invazinis dantų plombavimas nuo įprasto skiriasi tuo, kad nuosavi dantys nėra šlifuojami ir pilnai dengiami plombinėmis medžiagomis, o tik šiek tiek pakoreguojama jų forma tose vietose, kurios vizualiai atrodo nelygiai, yra tarpai tarp dantų ar netaisyklinga jų forma. Tokios korekcijos yra labai nedidelės. Pirmą kartą atlikę minimaliai invazinį estetinį plombavimą ir pamatę, kad vos pakoregavus jų pačių dantis galima gauti tokį efektingą rezultatą, pacientai lieka maloniai nustebinti. Tuo tarpu atliekant pilną estetinį plombavimą, šypsena gali būti pakeičiama kardinaliai“, – aiškina R. Abloževičienė.
 
Taip pat odontologė pastebi, kad dažnai po dantų tiesinimo breketais pacientai tampa itin atidūs smulkmenoms ir siekia maksimalaus rezultato. Tad norėdami šiek tiek pakoreguoti formą, kai pastebi nudilusį danties kamputį ar vizualiai kiek trumpesnį dantį – taip pat renkasi šią procedūrą.
 
Pasikeičia net psichologinė savijauta
 
Vis tik gydytoja pabrėžia, jog norint, kad rezultatai džiugintų ilgus metus, atlikus estetinį plombavimą reikia itin atsakingai rūpintis dantimis: ryte ir vakare juos valyti dantų šepetėliu bent po dvi minutes, kasdien naudoti tarpdančių siūlą ir skalavimo skystį bei reguliariai lankytis pas odontologą, kuris atliks profesionalią burnos higieną ir dantų poliravimą.
 
„Pastebiu, kad po šios procedūros gerokai pasikeičia žmonių išvaizda. Ne tik dėl gražios šypsenos, bet ir dėl pasikeitusių veido bruožų. Taip pat pacientai pradeda dažniau šypsotis, o apie išaugusį pasitikėjimą savimi liudija tiesesnė laikysena bei pagerėjusi nuotaika. Ypač pastebimai pasikeičia vyrai – su kolegomis juokaujame, kad po procedūros susidaro įspūdis, kad net vyro statusas pakilo“, – šypsosi R. Abloževičienė.
 
Pranešimo žiniasklaidai versiją su nuotraukomis bei kitų naujienų archyvu galite rasti čia arba nukopijavę nuorodą į savo naršyklę: http://www.pranesimai.novamedia.lt/index.php?view&simulate=1&id=1878. „Nova media“ užtikrina nuorodos saugumą. Nuoroda veda į „Nova media“ el. pranešimų sistemą.

» Rašyti komentarą