Kraujospūdį reikėtų matuoti ant abiejų rankų

Kraujospūdžio matavimas – įprasta procedūra, atliekama paciento apžiūros metu. Dauguma gydytojų matuoja spaudimą tik ant vienos rankos (dažniausiai – kairės), tačiau anglų tyrėjai įsitikinę, kad tai – didžiulė klaida, kadangi labai svarbu žinoti abiejų rankų rodiklių skirtumą.

Jeigu pamatavus spaudimą ant vienos ir kitos rankos matoma, kad skirtumas didelis, reikėtų sunerimti – šie rodikliai įspėja apie rimtas širdies ir kraujagyslių sistemos problemas, padidėjusią mirties riziką.

Straipsnis publikuotas „British Medical Journal“. Jo autoriai (mokslininkai iš Eksterio universiteto) 10 metų stebėjo 230 pacientų, kuriems prieš eksperimento pradžią buvo diagnozuota arterinė hipertenzija. Dalyviai reguliariai matavosi kraujospūdį ant abiejų rankų, pildė specialų dienyną, kuriame įrašydavo šiuos rodiklius.


Surinktų duomenų analizė leido mokslininkams padaryti išvadą, kad didesnis nei 10 mm Hg liudija 75–80 % padidėjusią mirties nuo miokardo infarkto arba insulto riziką.

Panašių tyrimų buvo atlikta ir anksčiau – mokslininkai sutikrino savo rezultatus su pirmtakų išvadomis ir tai leido jiems teigti, kad 15 mm Hg skirtumas padidina mirties tikimybę 70 %.

„Toks skirtumas gali reikšti, kad žmogus serga periferinių kraujagyslių ligomis, o tokios negalios paprastai ilgą laiką niekaip nepasireiškia“, – įspėja tyrimui vadovavęs Christopheris Clarkas.

» Rašyti komentarą