8 priežastys, kodėl verta gerti burokėlių sultis

@ Shutterstock

Daugelį metų žmonės valgė burokėlių lapus, kol suprato, kad maistinga yra ir augalo šaknis. Burokėliuose gausu mineralų, vitaminų, maistinių skaidulų ir antioksidantų. Jie taip pat yra geras folio rūgšties (vitamino B9), vitamino C, betaino, mangano, kalio geležies, kalcio, vario ir vitamino B6, šaltinis. Ši nuostabi daržovė populiarus ingredientas įvairiuose patiekaluose: salotose, sriubose bei, žinoma, sultyse. Sulčių gėrimas turi daug privalumų – pradedant nuo to, kad jį lengva pasidaryti, jis sveikas, o medžiagos, esančios šiame gėrime, ypač lengvai įsisavinamos organizmo.

 

Burokų sulčių nauda sveikatai:

 

  1. Gerina kraujotaką. Burokėlių sultyse yra didelė natūralių cheminių medžiagų, vadinamų nitratais, koncentracija. Vykstant grandininei reakcijai, šie junginiai yra paverčiami azoto oksidu, kuris skatina geresnę kraujo apytaką. Taigi kiekviena jūsų kūno dalis, įskaitant smegenis, gali mėgautis optimalia kraujo apytaka, tai reiškia, kad kūne pasiskirsto daugiau deguonies.

     

  2. Mažina kraujo spaudimą. Dėl geriamų sulčių taip pat susinormalizuoja kraujospūdis, jeigu jis buvo per didelis. Sultyse nemažai nitratų, dėl kurių vyksta grandininė reakcija, kurios metu nitratas paverčiamas azoto oksido dujomis. Šios dujos padeda išsiplėsti kraujagyslėms, pagerindamos kraujo tekėjimą ir taip sumažindamos kraujospūdį.

     

  3. Didina fizinę ištvermę. Gerdami kasdien po stiklinę burokėlių sulčių, galite padidinti fizinę ištvermę. Tas pats nitratas, paverčiamas azoto oksidu, padeda sumažinti kūne deguonies sunaudojimą atliekant fizinę veiklą – sportuojant ar tiesiog daugiau judant, todėl jausitės mažiau išsekę nei įprastai. Reguliarus burokėlių sulčių vartojimas labai padės dienos metu turėti daugiau energijos ir leist ilgiau treniruotis, sportuoti.

     

  4. Detoksikuoja, išvalo kepenis. Burokėliuose yra betaino, kuris padidina kepenų funkcionalumą. Mūsų kepenys gali būti paveiktos toksinų, dėl kurių gali atsirasti kepenų ligos ir prasta savijauta. Burokėlių sulčių vartojimas padės apsisaugoti nuo tokio scenarijaus, nes jose yra natūralių antioksidantų, B grupės vitaminų, kalcio, geležies ir betaino.

     

  5. Sumažina riziką sirgti vėžiu. Šios sultys – puikus antioksidantas, galintis padėti išvengti vėžio. Vitaminas C ir betainas gali iš organizmo išnaikinti vėžį sukeliančius laisvuosius radikalus, tuo pačiu padedami išlaikyti elektronus molekulėse, o visai tai apsaugo nuo DNR ir molekulės pažeidimų.

     

  6. Padeda išvengti anemijos ir geležies trūkumo. Geriantys burokėlių sultis, gauna daug geležies. Geležis regeneruoja raudonuosius kraujo kūnelius ir padeda išvengti anemijos. Moterims, besiskundžiančioms mėnesinių sutrikimais ir turinčioms menopauzės simptomus, burokėlių sulčių vartojimas gali būti labai naudingas.

     

  7. Pagerina odos būklę. Burokėlių sultys yra nuostabi priemonė, apsauganti nuo senėjimo. Jose esanti folio rūgštis (vitaminas B9) padeda kovoti su odos problemomis ir raukšlėmis, tuo pačiu skatina odos atsinaujinimą. Kasdien geriant burokėlių sultis, oda taps sveika, spindinti.

     

  8. Padeda nuo vidurių užkietėjimo. Burokėlių sultys daro didelę įtaką žarnų judrumui, todėl yra puikus natūralus vaistas nuo vidurių užkietėjimo ir virškinimo sutrikimų.

» Rašyti komentarą